| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Gorące pytania > Jak wylicza się pracowniczy staż pracy

Jak wylicza się pracowniczy staż pracy

Czy okres przebywania na zasiłku chorobowym płatnym przez ZUS po ustaniu zatrudnienia, a następnie zasiłek dla bezrobotnych liczy się do stażu pracy w następnym zakładzie do ustalenia nagrody jubileuszowej?

Do pracowniczego stażu pracy zalicza się wszystkie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy zaliczane na podstawie odrębnych przepisów takie jak okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych czy stypendium z urzędu pracy.

Okresu pobierania zasiłku dla bezrobotnych czy stypendium nie zalicza się do pracowniczego stażu pracy wymaganego do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej jeżeli u danego pracodawcy jest zaliczany wyłącznie staż zakładowy. Nie wlicza się natomiast okresu pobierania zasiłku chorobowego po zakończeniu zatrudnienia.

Polecamy wideoszkolenie: Zmiany w terminowych umowach o pracę

Nie należy zaliczać również pracy wykonywanej na podstawie umów cywilnoprawnych (np. zlecenia czy o dzieło) ani też okresów prowadzenia działalności gospodarczej, chyba że przepisy obowiązujące u danego pracodawcy przewidują zaliczanie tych okresów.

Podstawa prawna:

§ 2 zarządzenia w sprawie ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających do nagrody jubileuszowej oraz zasad jej obliczania i wypłacania (MP z 1989 r. Nr 44, poz. 358).

Joanna Skrobisz, prawnik, specjalista prawa pracy i ubezpieczeń społecznych

Polecamy serwis: Kadry i płace

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

Pracownicy służby zdrowia

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Adriana Głuchowska

Niezależny konsultant z dziedziny finansów publicznych oraz prawa pracy i ubezpieczeń. Doświadczony trener współpracujący z najlepszymi ośrodkami szkoleniowymi w Polsce. Właściciel firmy AUDITOR zajmującej się doradztwem, weryfikacją i przeglądem stanu dokumentacji prawno-pracowniczej pod kątem zgodności z przepisami prawa powszechnie obowiązującego. Od 1998 roku przeszkoliła kilkanaście tysięcy osób, przeprowadzając setki szkoleń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc-budzetowa.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK