| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Gorące pytania > Kiedy pracownica może zrezygnować z całości lub części urlopu rodzicielskiego

Kiedy pracownica może zrezygnować z całości lub części urlopu rodzicielskiego

Pracownica złożyła wniosek o urlop rodzicielski 14 dni przed rozpoczęciem korzystania z tego urlopu. Teraz chce zrezygnować z jego części i powrócić do pracy. Czy pracodawca musi się na to zgodzić?

NIE. Kodeks pracy nie przewiduje możliwości rezygnacji z urlopu rodzicielskiego, jeżeli wniosek o ten urlop został złożony na 14 dni przed rozpoczęciem korzystania z tego urlopu. W takiej sytuacji dopuszcza się jedynie możliwość skorzystania z urlopu rodzicielskiego w częściach (maksymalnie w trzech). Rezygnacja z całości lub części urlopu rodzicielskiego i powrót do pracy są dopuszczalne tylko wówczas, gdy pracownica złożyła wniosek o ten urlop nie później niż 14 dni po porodzie.

Ewa Preis

radca prawny

PODSTAWA PRAWNA

● art. 1821a ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (j.t. Dz.U. z 2014 r. poz. 1502 z późn. zm.)

Zobacz również: Urlop rodzicielski łączony z pracą w 2016 r.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYNAGRODZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Izabella Żyglicka i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni spółka komandytowa

Nowoczesna firma prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »