| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Gorące pytania > Czy pracodawca może się odwołać od błędnego zaświadczenia wydanego przez lekarza

Czy pracodawca może się odwołać od błędnego zaświadczenia wydanego przez lekarza

Pracownik dostarczył zaświadczenie lekarskie z badania wykonanego w ramach badań profilaktycznych. Wynika z niego, że brak jest przeciwwskazań do wykonywania przez pracownika pracy na dotychczas zajmowanym stanowisku. Zdaniem pracodawcy, lekarz wydał błędne orzeczenie. Czy można je jakoś zaskarżyć?

TAK. Pracodawca, który wydał skierowanie na badania lekarskie i uznaje, że jego treść jest błędna, ma prawo do złożenia odwołania na piśmie. Składa się je wraz z uzasadnieniem w terminie siedmiu dni od dnia otrzymania orzeczenia lekarskiego, za pośrednictwem lekarza, który je wydał, do jednego z podmiotów odwoławczych. Najczęściej będą to wojewódzkie ośrodki medycyny pracy właściwe ze względu na miejsce świadczenia pracy lub siedzibę jednostki organizacyjnej, w której jest zatrudniony pracownik.

Ewa Preis

radca prawny

PODSTAWA PRAWNA

● § 5 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz.U. nr 69, poz. 332; ost. zm. Dz.U. z 2015 r. poz. 457)

Polecamy serwis: ZUS

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

Pracownicy służby zdrowia

reklama

Ostatnio na forum

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni

Polska Kancelaria świadcząca kompleksową obsługę prawną.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc-budzetowa.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK