| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Podatki > Podatki i opłaty lokalne > Czy pobierać opłatę miejscową z góry

Czy pobierać opłatę miejscową z góry

Czy można pobierać opłatę miejscową z góry za cały okres planowanego pobytu osoby przebywającej w prywatnym domu wypoczynkowym?

 

Nie jest możliwe pobieranie tej opłaty z góry pierwszego dnia pobytu za cały okres planowanego pobytu. Nie oznacza to jednak, że istnieje obowiązek codziennego pobierania opłaty miejscowej. To rada gminy ustala zasady poboru oraz terminy płatności i wysokość stawek opłat. Z tym że w przypadku opłaty miejscowej zasady te nie mogą być sprzeczne z zasadą, że opłatę miejscową pobiera się za każdy dzień pobytu. Tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, by opłata miejscowa była pobierana po upływie każdego dnia pobytu lub ostatniego dnia pobytu za cały okres pobytu w miejscowościach posiadających korzystne właściwości klimatyczne, walory krajobrazowe oraz warunki umożliwiające pobyt osób w tych celach oraz w miejscowościach znajdujących się na obszarach, którym nadano status obszaru ochrony uzdrowiskowej, gdyż wtedy będzie spełniony wymóg jej pobierania za każdy dzień pobytu.

PODSTAWA PRAWNA

l Art. 17 oraz art. 19 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 121, poz. 844 z późn. zm.).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYNAGRODZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

nazwa.pl

Usługodawca w zakresie rejestracji domen i usług hostingowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »