| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Podatki > Podatki i opłaty lokalne > Podatek od posiadania psa w 2018 r.

Podatek od posiadania psa w 2018 r.

Właściciele zapłacą więcej za posiadanie psa. Rok 2018 przyniesie podwyżki podatków i opłat lokalnych. Ile wyniesie opłata za posiadanie psa? Kto jest od niej zwolniony?

W 2018 roku wzrośnie opłata za posiadanie psa. Ministerstwo Finansów jak zawsze wyznaczyło górną granicę tej opłaty, lecz to od rady gminy zależy ile ona wyniesie w 2018 r. Górna granica to 121,24 zł rocznie za jednego psa. Należy pamiętać, że opłata od posiadania psów nie jest obligatoryjna. Oznacza to, że rada gminy w drodze uchwały ma prawo całkowicie zrezygnować z pobierania omawianej opłaty.

Zgodnie z ustawą z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych niektórzy zostali zwolnieni z tej opłatyOpłaty od posiadania psów nie pobiera się chociażby od osób niepełnosprawnych, czy też osób w wieku powyżej 65 lat.

Co ciekawe za swojego pupila nie zapłacą członkowie personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych oraz inne osoby zrównane z nimi na podstawie ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych, jeżeli nie są obywatelami polskimi i nie mają miejsca stałego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - pod warunkiem wzajemności

Rolnik posiadający nie więcej niż dwa psy także od opłaty jest zwolniony. Zgodnie z ustawą z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych z opłaty zwolnieni są podatnicy podatku rolnego od gospodarstw rolnych - z tytułu posiadania nie więcej niż dwóch psów.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

Pracownicy służby zdrowia

reklama

Ostatnio na forum

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kubarski

Ekspert Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc-budzetowa.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK