| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Podatki > VAT > Handel monetami a VAT

Handel monetami a VAT

Czy handel monetami jest działalnością gospodarczą? Czy podlega on przepisom ustawy o VAT?

Zgodnie z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 grudnia 2014 r., sygn. akt: III SA/Wa 1345/14 (G.Prawna 2014/238/3) handel monetami spełnia przesłanki działalności gospodarczej, o której mowa w art. 15 ust. 1 i 2 ustawy o VAT. W związku z czym każdy, kto trudni się kupnem lub sprzedażą monet, musi liczyć się z tym, iż wcześniej czy później może upomnieć się o niego fiskus. Co może rodzić dla niego negatywne konsekwencje, jeżeli nie rozliczał swoich transakcji, będąc w przekonaniu, iż nie musi tego robić, gdyż nie prowadzi działalności gospodarczej.

Polecamy serwis: Podatki

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYNAGRODZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »