| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Rachunkowość budżetowa > Klasyfikacja > W którym paragrafie ująć zakup arkuszy do testów psychologiczno-pedagogicznych

W którym paragrafie ująć zakup arkuszy do testów psychologiczno-pedagogicznych

Czy arkusze do testów psychologiczno-pedagogicznych wraz z odpowiedziami należy ująć w § 421 „Zakup materiałów i wyposażenia” czy w § 424 „Zakup pomocy naukowych, dydaktycznych i książek”?

Wydatek na zakup arkuszy do testów psychologiczno-pedagogicznych wraz z odpowiedziami należy ująć w § 424 „Zakup pomocy naukowych, dydaktycznych i książek”.

Przeprowadzanie szeroko rozumianych testów jest jednym z zadań poradni psychologiczno-pedagogicznych, a same testy należy traktować jako narzędzia badawcze pozwalające na przeprowadzenie konkretnego rodzaju badań, służące więc jako pomoc naukowa i dydaktyczna w tych ośrodkach.

Zobacz również: Klasyfikacja budżetowa wydatku na zakup programu e-Świadectwa

Zgodnie z załącznikiem nr 4 do rozporządzenia Ministra Finansów z 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych, do § 421 „Zakup materiałów i wyposażenia” zaliczamy wydatki na wszelkiego rodzaju materiały i wyposażenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania jednostki. Natomiast do § 424 „Zakup pomocy naukowych, dydaktycznych i książek” zaliczamy zakup materiałów służących do zajęć dydaktycznych oraz dotyczące zakupu wydawnictw fachowych przeznaczonych jako materiały pomocnicze niezbędne do prawidłowego wykonywania swoich obowiązków.

W związku z tym zakup testów psychologiczno-pedagogicznych należy traktować jako pomoc dydaktyczną i w związku z tym ująć w § 424 „Zakup pomocy naukowych, dydaktycznych i książek”.

MAGDALENA GROTKIEWICZ

prawnik specjalizujący się w tematyce finansów publicznych, rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej

PODSTAWA PRAWNA

● załącznik nr 4 do rozporządzenia Ministra Finansów z 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych (Dz.U. z 2010 r. Nr 38, poz. 207; ost.zm. Dz.U. z 2013 r. poz. 1487)

Polecamy: Komplet Księgowych sfery budżetowej - 12 m-cy od dziś

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYNAGRODZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Simpkins & Co Solicitors

Jedna z najlepszych firm prawniczych w południowej Anglii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »