| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Rachunkowość budżetowa > Wydatki strukturalne > Czy instalacja i konfiguracja serwisu BIP stanowi wydatek strukturalny

Czy instalacja i konfiguracja serwisu BIP stanowi wydatek strukturalny

Czy serwis BIP – instalacja oraz konfiguracja (zgodnie z opisem z faktury) należy zaliczyć do wydatku strukturalnego? Jeżeli tak, to do jakiego kodu należy przypisać ten wydatek?

W przypadku pierwszej instalacji serwisu BIP – jeżeli wcześniej go nie było, poniesione wydatki należy ująć w obszarze II. Społeczeństwo informacyjne, w kodzie 13. Usługi i aplikacje dla obywateli (e-zdrowie, e-administracja, e-edukacja, e-integracja itp.).

Jeżeli jednak wcześniej strona BIP istniała i wydatki zostały poniesione na modernizację serwisu lub utworzenie kolejnej wersji, poniesionych wydatków nie należy zaliczać do strukturalnych.

Czy wydatki poniesione na modernizację instalacji centralnego ogrzewania w budynku, gdzie znajdują się zarówno lokale mieszkalne, jak i użytkowe, będą stanowiły wydatki strukturalne? Czy należy rozdzielić kwoty na lokale mieszkalne i użytkowe i zakwalifikować tylko wydatek dotyczący lokali mieszkalnych? – Odpowiedź na to pytanie będzie można znaleźć już w najbliższym numerze RB.

Podstawy prawne:

  • rozporządzenie Ministra Finansów z 10 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych (Dz.U. Nr 44, poz. 255)
  • Materiał pomocniczy „Przykłady typów projektów według kodów klasyfikacji i obszarów tematycznych dla nowej klasyfikacji wydatków strukturalnych” (www.mf.gov.pl -> Działalność -> Finanse publiczne -> Budżet państwa -> Klasyfikacja wydatków strukturalnych -> Zasady sporządzania sprawozdań o wydatkach strukturalnych za lata 2010–2013)

Polecamy w INFORRB:

Czy wynagrodzenie nauczyciela za zajęcia dodatkowe stanowi wydatek strukturalny

Czy zakup podręczników dla wychowanków domów dziecka jest wydatkiem strukturalnym

W którym kodzie wykazać wydatki na kulturę fizyczną i sport

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

Pracownicy służby zdrowia

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

mgr inż. Adam Górski

Ekspert ds. Elektroenergetyki oraz Systemów i sieci komputerowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc-budzetowa.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK