| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Ratownictwo górskie nieprawidłowo finansowane

Ratownictwo górskie nieprawidłowo finansowane

Środki finansowe od ministerstwa nie pokrywają wszystkich kosztów akcji ratowniczych. Jak wynika jednak z kontroli NIK system ratownictwa w górach działa sprawnie.

Ratownictwo górskie jest nieprawidłowo finansowane - wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. Inspektorzy stwierdzili między innymi, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych finansuje GOPR i TOPR w zaledwie 50 procentach - mówi Jolanta Stawska dyrektor krakowskiej delegatury NIK.
Jak dodaje, środki od ministerstwa nie pokrywają wszystkich kosztów akcji ratowniczych. "To najlepiej widać na przykładzie paliwa, gdyż nigdy w kosztorysie, w tym kontrolowanym okresie, nie były uwzględniane koszty paliwa do środków transportu GOPR-u i TOPR-u." - zaznacza Jolanta Stawska.
Drugą część budżetu TOPR i GOPR otrzymują od Parków Narodowych oraz od sponsorów. NIK stwierdziła jednak, że mimo problemów związanych z finansowaniem system ratownictwa w górach działa dobrze i sprawnie.
Zastrzeżenie kontrolerów wzbudziło jednak oznakowanie szlaków poza parkami narodowymi. "Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród turystów na szlakach i wśród osób, które odpowiedziały na naszą ankietę internetowo, pokazują, że ten problem oznakowania istnieje, 37 procent respondentów odpowiedziało, że miało jakiś kłopot z przejściem przez szlak turystyczny." - podkreśla dyrektor krakowskiej delegatury NIK.
Wyniki kontroli trafiły już do Sejmu, a zalecenia pokontrolne wysłano do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Polecamy: Forum

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYNAGRODZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych "Bochnacki, Bojanowski, Hipsz"

Radcowie prawni

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »