| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Nowy sposób zatrudniania głównych księgowych nadleśnictw

Nowy sposób zatrudniania głównych księgowych nadleśnictw

Prezydent 28 lipca 2014 r. podpisał nowelizację ustawy o lasach. Przewiduje ona zmiany w nawiązywaniu stosunku pracy z pracownikami nadleśnictw.

Uchwalona ustawa  ma na celu dokonanie zmiany w ustawie z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2011 r. Nr 12, poz. 59, z późn. zm.) w zakresie regulacji dotyczących sposobu zatrudniania pracowników w nadleśnictwach. 

Dotychczas zgodnie z brzmieniem przepisu art. 35 ust. 1 pkt 2b zastępcy nadleśniczego, główni księgowi nadleśnictw, inżynierowie nadzoru w nadleśnictwach oraz leśniczy byli powoływani i odwoływani przez nadleśniczych. Podnoszono jednak, iż powołanie jako forma zatrudnienia nie zapewnia należytej ochrony stosunków pracy osób zatrudnianych w tej formie.

Polecamy serwis: Kadry i płace

Dlatego też w obecnie uchwalonej zmianie ustawy o lasach przyjęto, iż pracownicy nadleśnictw będą zatrudniani na podstawie umowy o pracę, co ma na celu zapewnienie tej grupie pracowników większej stabilności zatrudnienia. Równocześnie przyjęto przepis przejściowy wskazujący, iż stosunki pracy ww. pracowników nadleśnictw zatrudnionych dotychczas na podstawie powołania przekształcają się w dniu wejścia w życie zmienianej ustawy w stosunki pracy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Tak więc obecnie w drodze powołania będą zatrudniane w nadleśnictwach jedynie osoby zatrudniane na stanowiskach nadleśniczych.

Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Źródło: prezydent.pl

Zobacz również w INFORRB: Dodatek specjalny dla głównej księgowej

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

Pracownicy służby zdrowia

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Perłakowska

Doktor nauk humanistycznych, archiwista-praktyk, ekspert z zakresu zarządzania dokumentacją (w tym elektroniczną), systemów klasy EZD, archiwistyki, funkcjonowania archiwów, prawa archiwalnego, systemów kancelaryjnych; doświadczony trener oraz wykładowca uniwersytecki; długoletni pracownik sieci archiwów państwowych, specjalista w zakresie opracowywania instrukcji kancelaryjnych, wykazów akt i instrukcji archiwalnych oraz porządkowania dokumentacji; Prezes Stowarzyszenia "Archiwizjoner".

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc-budzetowa.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK