| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Nowy sposób zatrudniania głównych księgowych nadleśnictw

Nowy sposób zatrudniania głównych księgowych nadleśnictw

Prezydent 28 lipca 2014 r. podpisał nowelizację ustawy o lasach. Przewiduje ona zmiany w nawiązywaniu stosunku pracy z pracownikami nadleśnictw.

Uchwalona ustawa  ma na celu dokonanie zmiany w ustawie z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2011 r. Nr 12, poz. 59, z późn. zm.) w zakresie regulacji dotyczących sposobu zatrudniania pracowników w nadleśnictwach. 

Dotychczas zgodnie z brzmieniem przepisu art. 35 ust. 1 pkt 2b zastępcy nadleśniczego, główni księgowi nadleśnictw, inżynierowie nadzoru w nadleśnictwach oraz leśniczy byli powoływani i odwoływani przez nadleśniczych. Podnoszono jednak, iż powołanie jako forma zatrudnienia nie zapewnia należytej ochrony stosunków pracy osób zatrudnianych w tej formie.

Polecamy serwis: Kadry i płace

Dlatego też w obecnie uchwalonej zmianie ustawy o lasach przyjęto, iż pracownicy nadleśnictw będą zatrudniani na podstawie umowy o pracę, co ma na celu zapewnienie tej grupie pracowników większej stabilności zatrudnienia. Równocześnie przyjęto przepis przejściowy wskazujący, iż stosunki pracy ww. pracowników nadleśnictw zatrudnionych dotychczas na podstawie powołania przekształcają się w dniu wejścia w życie zmienianej ustawy w stosunki pracy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Tak więc obecnie w drodze powołania będą zatrudniane w nadleśnictwach jedynie osoby zatrudniane na stanowiskach nadleśniczych.

Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Źródło: prezydent.pl

Zobacz również w INFORRB: Dodatek specjalny dla głównej księgowej

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYNAGRODZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Wróbel

doradca, interim manager PM Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »