| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Wzrost płac w budżetówce w 2017 r.

Wzrost płac w budżetówce w 2017 r.

W 2017 r. fundusz płac w budżetówce ma wzrosnąć o 1,3%. O podwyżkach zdecyduje rząd.

Dodatkowe środki na wynagrodzenia w sferze budżetowej w 2017 r.

Rząd zdecyduje we wtorek o wzroście płac w budżetówce

Propozycja średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na rok 2017 to jeden z punktów wtorkowego posiedzenia rządu. Zgodnie z zapowiedziami przyszłoroczny fundusz płac w budżetówce ma wzrosnąć o 1,3 proc.

Polecamy produkt: Umowy terminowe – jak zawierać i wypowiadać (książka)

Ministerstwo Finansów poinformowało PAP, że wszystkie wskaźniki zostały zawarte w Aktualizacji Programu Konwergencji i nie będzie zmian w stosunku do tych zapisów.

W Wieloletnim Planie Finansowym Państwa na lata 2016-2019, których częścią jest APK, czytamy, że w kolejnych latach, tj. od 2017 r. założono "stopniowe, w miarę poprawy sytuacji fiskalnej oraz w ramach limitu wydatków przewidzianego przez stabilizującą regułę wydatkową, zwiększanie funduszu wynagrodzeń państwowych jednostek budżetowych przy jednoczesnym zachowaniu aktualnie istniejących systemów indeksacji dla części pracowników sektora instytucji rządowych i samorządowych".

Wskazano, że tym roku na wzrost wynagrodzeń w budżetówce przeznaczono 2 mld zł. Kwota ta uwzględnia dodatkowe środki na wynagrodzenia dla grup pracowników, które od 2010 r. były objęte "zamrożeniem".

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk powiedział PAP w zeszłym tygodniu, że przyjęta w ubiegły czwartek przez komitet kwota wzrostu wynagrodzeń w państwowych jednostkach budżetowych na 2017 r. to 1,4 mld zł, co odpowiada wzrostowi funduszu płac średnio o 1,3 proc.

Polecamy serwis: Kadry i płace

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

Pracownicy służby zdrowia

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc-budzetowa.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK