| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Kadry i płace > Wynagrodzenia > Czy dodatek stażowy wypłacany w trakcie zwolnienia lekarskiego wliczany jest do podstawy trzynastki

Czy dodatek stażowy wypłacany w trakcie zwolnienia lekarskiego wliczany jest do podstawy trzynastki

Ciężarna pracownica jednostki budżetowej chorowała od początku roku, a następnie w maju urodziła dziecko. Podczas choroby otrzymywała dodatek stażowy. Czy przysługuje jej dodatkowe wynagrodzenie roczne od dodatku stażowego?

Jednak należy pamiętać, że dodatek stażowy nie stanowi elementu wynagrodzenia chorobowego i zasiłku chorobowego. Należy go więc uwzględnić w dodatkowym wynagrodzeniu rocznym pracowników sfery budżetowej.

DARIUSZ DWOJEWSKI

prawnik, wykładowca, doktorant na WPiA Uniwersytetu Śląskiego, specjalista w zakresie prawa pracy, pragmatyk pracowniczych i związków zawodowych, współpracownik firm szkoleniowych i autor wielu publikacji

Podstawy prawne

● art. 4 ustawy z 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej (j.t. Dz.U. z 2013 r. poz. 1144)

● § 6 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop (Dz.U. Nr 2, poz. 14; ost.zm. Dz.U. z 2009 r. Nr 174, poz. 1353)

Polecamy w INFORRB:

Do ilu przerw na karmienie jest uprawniony pracownik samorządowy pracujący w równoważnym czasie pracy

Czy pracownik samorządowy może pracować w równoważnym czasie pracy

Kiedy należy dokonać wypłaty wynagrodzenia w razie rozwiązania umowy w trakcie miesiąca

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

Kadry i płace 2019

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Anna Snochowska

Aplikantka radcowska w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »