| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Podatki > VAT > Usługi dietetyczne a VAT

Usługi dietetyczne a VAT

Kiedy usługi w zakresie porad dietetyka stanowić będą usługi, które skorzystają ze zwolnienia z VAT? Przyjrzyjmy się zdrowemu żywieniu w aspekcie prawa podatkowego.

Przenosząc powyższe uwagi na grunt przypadku Spółki „Witaminka”, należy podkreślić, że również w tym przypadku będzie możliwe zwolnienie w podatku VAT. Witaminka zatrudni bowiem wykwalifikowanych dietetyków. Będą oni sporządzać dla swoich pacjentów diety, które skierowane będą nie tylko dla osób zdrowych, ale również dla tych pacjentów, którzy są obarczeni ryzykiem wystąpienia chorób, jak również dla osób, u których wystąpiły już objawy konkretnych schorzeń. Profilaktyka zdrowotna przejawiać się będzie w działaniach mających na celu zapobieganie chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. Poprawa zdrowia oznaczać będzie zmianę stanu zdrowia na lepsze, a przywracanie zdrowia to doprowadzenie zdrowia do poprzedniego stanu. Tak określone usługi stanowią więc usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, które korzystają ze zwolnienia w podatku VAT.

Marta Mikosz

Doradca podatkowy (nr wpisu 12803). Związana z Kancelarią Ślązak, Zapiór i Wspólnicy, gdzie jest odpowiedzialna za bieżącą obsługę klientów, w szczególności w zakresie związanym z prowadzeniem postępowań podatkowych oraz administracyjnych, a także w ramach kontroli podatkowej i skarbowej.

Autorka bloga na temat zmian, obowiązków oraz uprawnień, a przede wszystkim możliwości, jakie daje prawo podatkowe osobom prawnym i fizycznym – www.opodatkowany.pl 

Polecamy serwis: Podatki

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

Kadry i płace 2019

reklama

Ostatnio na forum

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Kutyma

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »