REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Szkolnictwo wyższe, Studia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zmiany w systemie finansowania szkolnictwa wyższego

Zdaniem Konfederacji Lewiatan zmiany w systemie finansowania szkolnictwa wyższego są konieczne. Eksperci podkreślają także, że konieczna jest inwestycja w kadry.

Czy dofinansowanie czesnego stanowi wydatek strukturalny?

Czy do wydatków strukturalnych związanych z podnoszeniem kwalifikacji pracowników administracji samorządowej zalicza się wydatki ponoszone w związku z ich uczestnictwem w studiach podyplomowych i doktoranckich? Co ze studiami licencjackimi i magisterskimi?

Oceny okresowe nauczycieli akademickich od 1 października 2016 r.

Oceny okresowe nauczycieli akademickich będą dokonywane co cztery lata. Nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym zawiera szereg przepisów, mających na celu odbiurokratyzowanie uczelni. Nowe regulacje wejdą w życie w październiku 2016 oraz na początku 2017 r.

Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w szkołach wyższych

Dla pracowników uczelni publicznych tworzy się odpis na ZFŚS w wysokości 6,5% planowanych przez uczelnię rocznych wynagrodzeń osobowych (art. 157 ustawy z 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym).

REKLAMA

Bezpłatne studia magisterske za granicą dla najlepszych

Państwo sfinansuje najlepszym polskim studentom naukę na renomowanych zagranicznych uczelniach. Z programu będą mogli skorzystać studenci, którzy ukończyli trzeci rok jednolitych studiów magisterskich nie wcześniej niż w roku poprzedzającym ich zgłoszenie.

Więcej studentów na kierunkach medycznych

Minister zdrowia, w porozumieniu z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, przygotował projekt rozporządzenia zwiększającego limit przyjęć na kierunki lekarski oraz lekarsko-dentystyczny w roku akademickim 2015/2016. Zgodnie z projektem od października studia lekarskie mogłoby podjąć o 677 osób więcej niż w obecnym roku akademickim.

Prawo o szkolnictwie wyższym po nowelizacji

Publikacja stanowi pierwszy na rynku wydawniczym komentarz do Prawa o szkolnictwie wyższym po największej od 2011 r. nowelizacji ustawy uchwalonej w dniu 11 lipca 2014 r. Jest to praktyczny komentarz, który prezentuje wykładnię wszystkich przepisów ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, ze szczególnym uwzględnieniem nowych regulacji.

Studia podyplomowe nie tylko dla młodych

Studia podyplomowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Na naukę decydują się coraz starsze osoby.

REKLAMA

Uczelnie wyższe - zmiany od 1 października 2014 r.

Od 1 października 2014 r. opłaty za drugi kierunek studiów będą zniesione. Co jeszcze zostanie zmienione w szkolnictwie wyższym?

Drugi kierunek studiów bez opłat

Rząd poparł m.in. poselską poprawkę, która znosi odpłaty za drugi kierunek studiów, dostosowując prawo do wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Projekt nowelizacji ustawy jest już w Sejmie.

W 2014 roku podwyżki dla nauczycieli akademickich

Podwyżki dla nauczycieli akademickich zostały przewidziane w ustawie budżetowej na 2014 rok. Wydatki na szkolnictwo wyższe wzrosną o 1,5 mld zł w porównaniu z rokiem 2013.

Studia podyplomowe pracowników samorządowych to szansa na szybszy rozwój gmin

Pracownicy samorządów powinni stale podnosić swoje kwalifikacje, bowiem od jakości ich wiedzy zależy nie tylko pozyskiwanie unijnych funduszy, lecz także sprawne zarządzanie gminą i jej rozwój z korzyścią dla mieszkańców. Najlepszym sposobem na poszerzenie wiedzy jest udział w studiach podyplomowych, które oferują nie tylko zdobycie teoretycznej wiedzy, ale też praktycznych umiejętności.

REKLAMA