Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu wynagrodzenie. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące wynagrodzenie.
Jak obliczyć dodatek funkcyjny dla skarbnika gminy
Aktualizacja: 05.05.2010
Jestem skarbnikiem gminy. Otrzymuję dodatek funkcyjny według stawki 7 w wysokości 1364 zł, tj. 124% najniższego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania. Czy jest obliczony właściwie, czy nie powinien wynosić, zgodnie z 7 stawką, od 141 do 160% najniższego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania, czyli przynajmniej 141% × 1100 zł = 1551 zł? »
Dieta przy krótkiej podróży służbowej
Aktualizacja: 27.05.2010
Pracownik wyjechał w krajową delegację, trwającą od 8 do 12 godzin. Miał w tym czasie zapewniony jeden posiłek (obiad). Czy należy mu wypłacić pół diety, czy w ogóle się nie należy? »
Aktualizacja: 26.04.2010
Premiowanie nie jest odrębną formą wynagradzania, lecz stanowi uzupełniający element podstawowego systemu płac, a niekiedy wzmacnia ten system. Większość pracodawców uwzględnia premie w swoich zasadach wynagradzania jako element płacy pracownika, a w niektórych przypadkach nadaje jej znaczącą rolę. »
Świadczenia dla urzędników za zagraniczne delegacje
Aktualizacja: 05.05.2010
Urzędnikom administracji rządowej i samorządowej odbywającym podróże służbowe poza granicami Polski przysługują diety oraz zwrot kosztów m.in. noclegów i przejazdów. Dowiedz się, jak prawidłowo wyliczyć koszty takiego wyjazdu, gdy celem podróży jest jeden z krajów Unii Europejskiej. »
Dodatek funkcyjny dla sekretarza szkoły samorządowej, rządowej i społecznej
Aktualizacja: 05.05.2010
Którym aktem prawnym powinien kierować się pracodawca, ustalając dodatek funkcyjny dla sekretarza szkoły: rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 30 kwietnia 2008 r. w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników niebędących nauczycielami, zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez organy administracji rządowej oraz w niektórych innych jednostkach organizacyjnych, rozporządzeniem Rady Ministrów z 2 sierpnia 2005 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych? »
Komu przysługuje prawo do "trzynastki"
Aktualizacja: 24.10.2013
Dodatkowe wynagrodzenie roczne, zwane „trzynastką”, przysługuje pracownikom zatrudnionym w jednostkach sfery budżetowej. Inni pracodawcy mogą dobrowolnie wypłacać „trzynastkę”. W tym celu w wewnątrzzakładowych przepisach płacowych muszą ustalić (dowolnie) wysokość takiego świadczenia, termin jego wypłaty oraz zasady nabywania do niego prawa. »
Jakie składki od dodatku stażowego wypłacanego za okres choroby
Aktualizacja: 08.05.2010
Pracownicy gminy dostają dodatek za wysługę lat - dodatek stażowy, który jest im wypłacany w stałej wysokości zarówno za okres wykonywania pracy, jak i za okres choroby. Kiedy od takiego składnika wynagrodzenia powinny być naliczane składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, a kiedy ten przychód jest zwolniony od składek? Czy w przypadku gdy pracownik choruje i za ten okres otrzymuje wynagrodzenie chorobowe oraz dodatek stażowy, to od tej części dodatku (przypadającej na okres pobierania tego wynagrodzenia) powinna być naliczona składka na ubezpieczenie zdrowotne? »
Dodatek przysługuje za sprawowanie każdej z funkcji
Aktualizacja: 05.05.2010
Nie może być tak, że w przypadku zbiegu kilku uprawnień do uzyskania dodatku funkcyjnego z tytułu zajmowania stanowiska i sprawowania przez nauczyciela funkcji przysługuje tylko jeden wyższy dodatek funkcyjny. »
Wysokość dodatku funkcyjnego głównych księgowych
Aktualizacja: 05.05.2010
W jaki sposób - na podstawie przepisów rozporządzenia z 2 sierpnia 2005 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego - należy ustalić stawkę dodatku funkcyjnego głównego księgowego? Czy dodatek ten musi mieścić się w 9 grupie, czy też może on stanowić kwotę niższą i mieścić się np. w 3 grupie? »
Dodatkowe wynagrodzenie roczne dla wójta
Aktualizacja: 08.05.2010
Czy dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2007 r. dla wójta gminy można wypłacić na wniosek i z podpisem przewodniczącego rady gminy? Czy też tzw. „trzynastka” dla wójta gminy powinna być przyznana przez radę gminy uchwałą? »
Jak są ustalane wynagrodzenia dla pracowników samorządowych
Aktualizacja: 07.05.2010
Kto i kiedy decyduje o wzroście wynagrodzeń w administracji samorządowej? Kiedy osoby zatrudnione w samorządzie mogą liczyć na podwyżki? »