| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Temat: egzekucja komornicza

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu egzekucja komornicza. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące egzekucja komornicza.

Czy komornik może zająć rentę socjalną?

Aktualizacja: 18.12.2017

Komornicy zajmują nawet najniższą rentę socjalną. ZUS uważa to działanie za niezgodne z prawem. Kto ma rację? Czy zmienią się przepisy dotyczące egzekucji komorniczej? »

Czy komornik jest podatnikiem VAT?

Aktualizacja: 07.03.2017

Czy komornik może być zwolniony z płacenia VAT? Zgodnie z ustawą o VAT za podatnika nie uznaje się organów władzy publicznej oraz urzędów obsługujących te organy. Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że komornik jest podatnikiem VAT i nie może być z tego obowiązku zwolniony na podstawie przepisu przytoczonego w zdaniu poprzednim. »

Klasyfikacja budżetowa kosztów umorzonego postępowania egzekucyjnego

Aktualizacja: 08.12.2016

W jakim paragrafie klasyfikacji budżetowej (§ 461 czy § 430) państwowa jednostka budżetowa (Skarb Państwa) powinna zaksięgować koszt umorzonego postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez komornika sądowego (koszt doręczenia korespondencji – art. 39 ust. 2 pkt 8 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji)? Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, Skarb Państwa (państwowa jednostka budżetowa) jest zwolniony z ponoszenia opłat w postępowaniu sądowym, jak również wydatków w postępowaniu egzekucyjnym (art. 771 Kodeksu postępowania cywilnego, art. 94 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych), poza kosztem doręczenia korespondencji. »

POLECANE

Pracownicy służby zdrowia

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Vaillant - Eksperci

Vaillant - producent pieców, kotłów olejowych, kotłów gazowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc-budzetowa.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK