Jakie dokumenty są potrzebne w urzędzie do wprowadzenia pracy zdalnej?
REKLAMA
REKLAMA
Jakie dokumenty są potrzebne w urzędzie do wprowadzenia pracy zdalnej?
Praca może być wykonywana całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą, w tym pod adresem zamieszkania pracownika, w szczególności z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość (praca zdalna). Jest to definicja legalna pracy zdalnej wprowadzona przez art. 6718 Kodeksu pracy.
REKLAMA
Uzgodnienie wykonywania pracy zdalnej
Cechą umów zawieranych między pracownikiem a pracodawcą w związku z pracą zdalną jest to, że ich zapisy powstają w drodze uzgodnień - czyli negocjacji. Nie oznacza to jednak, że pracodawca nie może mieć przygotowanego wzorca z zapisami projektu takiej umowy. Może przedstawić je pracownikowi i na tej bazie przeprowadzać zasadnicze negocjacje.
Uzgodnienie między stronami umowy o pracę, dotyczące wykonywania pracy zdalnej przez pracownika, może nastąpić:
- przy zawieraniu umowy o pracę albo
- w trakcie zatrudnienia.
W przypadku zawierania od samego początku umowy o pracę zdalną (kiedy pracownik nie przechodzi z pracy "stacjonarnej" na "zdalną") szkolenie wstępne w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy osoby przyjmowanej do pracy na stanowisko administracyjno-biurowe może być przeprowadzone w całości za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Pracownik potwierdza w postaci papierowej lub elektronicznej ukończenie szkolenia.
(…)
Tomasz Król
Fragment artykułu pochodzi z kompleksowej bazy wiedzy INFORLEX. Szukasz wiarygodnych aktualności, porad i artykułów dotyczących zmian w prawie i podatkach, komentarzy ekspertów oraz indywidualnego doradztwa? INFORLEX jest dla Ciebie! Zyskaj bezpłatny dostęp do INFORLEX >>
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.