REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Specjalne dodatki motywacyjne dla pracowników budżetówki

Specjalne dodatki motywacyjne dla pracowników budżetówki
Specjalne dodatki motywacyjne dla pracowników budżetówki
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Specjalne dodatki motywacyjne dla pracowników budżetówki - kto może otrzymać?

Specjalne dodatki motywacyjne dla pracowników budżetówki

Sejm uchwalił 1 października 2021 r. ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021, która przewiduje m.in. specjalne dodatki motywacyjne dla pracowników sfery budżetowej. Dodatki te będą miały charakter uznaniowy i będą przyznawane w szczególności za duże zaangażowanie w pracę, efektywną realizację zadań oraz wysoką jakość wykonywanej pracy.

REKLAMA

Specjalny dodatek motywacyjny 2021 - dla kogo?

REKLAMA

Dodatek będę mogły otrzymać m.in. osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe, członkowie korpusu służby cywilnej, etatowi członkowie samorządowych kolegiów odwoławczych i kolegiów regionalnych izb obrachunkowych, pracownicy Rządowego Centrum Legislacji, eksperci, asesorzy i aplikanci eksperccy Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, członkowie służby zagranicznej niebędący członkami korpusu służby cywilnej, członkowie Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych, żołnierze zawodowi i funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej.

Dodatkowe środki będą mogli również otrzymać pracownicy zatrudnieni w urzędach organów władzy publicznej, kontroli, ochrony prawa oraz sądach i trybunałach, o których mowa w art. 139 ust. 2 ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, z wyłączeniem sędziów i asesorów sądowych, referendarzy sądowych, prokuratorów, członków Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego niebędących sędziami oraz członków Biura Orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego niebędących sędziami, posłów i senatorów.

Podmioty dysponujące dodatkowym funduszem motywacyjnym będą przedstawiały propozycję sposobu i kryteriów przyznawania specjalnych dodatków motywacyjnych zakładowej organizacji związkowej w celu wyrażenia przez nie opinii. Termin na przedstawienie opinii będzie nie dłuższy niż 10 dni. Nieprzedstawienie opinii w tym terminie będzie uważane za rezygnację z prawa jej wyrażenia.

Środki przeznaczone na specjalne dodatki motywacyjne, które nie zostaną wykorzystane w 2021 r., będą stanowiły wydatki niewygasające w roku budżetowym 2021 r. i będą mogły być wydatkowane do 30 listopada 2022 r. Szczegółowy podział niewykorzystanych środków na dysponentów ze wskazaniem kwot i pełnej szczegółowości klasyfikacji budżetowej będzie zamieszczony w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wydatków budżetu państwa, które nie wygasają z upływem roku budżetowego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Redakcja RB

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Rachunkowość Budżetowa
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(4)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Paweł
  2021-11-16 12:17:26
  Te pieniądze będą i tak niesprawiedliwe rozdane tu nie ma o czym pisać. Ludzie którzy byli na pierwszej linii i zajmowali się obsługa bezpośrednią ludzi znowu dostaną najmniej.Nie dość że człowiek zarabia mało naraża siebie i swoje zdrowie najpewniej dostanie najmniej bo i tak najmniej zarabia Te kwoty powinny być wyszczególnione ile dla kogo kto jakie ryzyko ponosil. Pewnie też zwolnień chorobowych by człowiek nie brał gdyby nie miał kontaktu z petentem. Fajnie się pracuje w domu lub w pokoju bez konieczności obsługi i narażania własnego zdrowia a no to już nikt nie patrzy. Taki charakter pracy.. nikt nie doceni to żadna motywacja...
  0
 • Iga
  2021-11-16 12:07:03
  Ciekawe czy wkoncu ktoś doceni osoby które nie pracowały zdalnie a miały bezpośredni kontakt z interesantami które były najbardziej narażone na zachowania .
  1
 • mw.
  2021-11-20 19:22:27
  Pracownicy ZUS, także z bezpośredniej obsługi klienta, nie zobaczą z tych pieniędzy nawet 1 zł. Brak słów.
  0
 • ujuj
  2021-12-20 20:54:14
  Dać po 100000 samorządowcom, oni pracują w pocie czoła.
  0
QR Code
Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe Standardy - Global Internal Audit Standards™

Nowe Standardy mówią jasno – jako audytorzy jesteśmy częścią organizacji, i – oczywiście zachowując pełen obiektywizm – pomagamy jej osiągnąć właściwe cele.

Roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach a likwidacja gminnej jednostki budżetowej

Na jakim podmiocie ciąży obowiązek złożenia rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach w przypadku likwidacji gminnej jednostki budżetowej?

Ustawa budżetowa na 2024 rok bez poprawek Senatu. Trafi teraz do podpisu Prezydenta

Prezydent RP może podpisać ustawę budżetową, ewentualnie - zwrócić się do Trybunału Konstytucyjnego o ocenę zgodności jej zapisów z ustawą zasadniczą.;

Samorządy mogą odetchnąć – w 2024 roku nie będzie obowiązkowego KSeF

Wdrożenie KSeF budzi wiele emocji, a szczególnie dużo jest ich w jednostkach budżetowych objętych centralizacją. Z uwagi na ich szczególną strukturę, wdrożenie KSeF wiązałoby się w ich przypadku z jeszcze większymi komplikacjami, niż u pozostałych podatników.

REKLAMA

To już ostatni dzień na złożenie części A sprawozdania SP-1. Sprawdź czy wiesz jakie dane w nim wykazać.

Sprawozdanie SP-1, czyli sprawozdanie w zakresie podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego na stałe weszło do katalogu sprawozdawczości budżetowej. Trzeba poświęcić mu uwagę dwa razy w roku. Po raz pierwszy już w styczniu, bo wójt, burmistrz lub prezydent miasta, jako organy podatkowe właściwe w sprawach podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku leśnego mają obowiązek złożyć część A sprawozdania w terminie do 10 stycznia.

Średnio 600 zł „pod choinkę” w urzędach. Maks to 950 zł. Jest i 0 zł. Zamiast podwyżek. Są i premie [Budżetówka, prezenty]

Zamiast podwyżek w 2023 r. średnio 600 zł urzędnicy samorządowi otrzymają przed świętami z ZFŚS.

Rozwój zawodowy i urlop szkoleniowy ratownika medycznego

Każdy ratownik medyczny ma nie tylko prawo, lecz przede wszystkim obowiązek ustawicznego rozwoju zawodowego przez aktualizację wiedzy i umiejętności zawodowych. Na rozwój zawodowy ratownikowi medycznemu przysługuje urlop szkoleniowy w wymiarze 6 dni roboczych rocznie – kiedy przysługuje ten urlop, kiedy nie przysługuje i czy należy się za niego wynagrodzenie? O tym w poniższym opracowaniu. 

Brak podwyżki w samorządach w 2024 r. Poszkodowani nie zgadzają się na zamrożenie swoich pensji. I żądają wyjaśnień

Przedstawiciele zarządu ZMP chcą wyjaśnień od rządu w sprawie zamrożenia wynagrodzeń w samorządach i spółkach komunalnych przewidzianego w ustawie okołobudżetowej na 2024 r.

REKLAMA

Kaucja to 50 groszy. Bo łatwo zapamiętać. Butelki ze szkła i plastiku oraz metalowe puszki [projekt rozporządzenia]

Kaucja za butelki plastikowe do 3 litrów i szklane do 1,5 litra oraz za puszki do 1 litra wyniesie 50 gr. Tak zapisano w projekcie rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska. 

PIP: Obowiązki i prawa pracownika w zakresie bhp [zestawienie]
Podstawowym obowiązkiem pracownika określonym w art. 211 Kodeksu pracy jest przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

REKLAMA