REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Średnio 600 zł „pod choinkę” w urzędach. Maks to 950 zł. Jest i 0 zł. Zamiast podwyżek. Są i premie [Budżetówka, prezenty]

Średnio 600 zł „pod choinkę” w urzędach. Maks to 950 zł. Ale i jest 0 zł. Zamiast podwyżek. Są i premie [Budżetówka, prezenty]
Średnio 600 zł „pod choinkę” w urzędach. Maks to 950 zł. Ale i jest 0 zł. Zamiast podwyżek. Są i premie [Budżetówka, prezenty]
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Zamiast podwyżek w 2023 r. średnio 600 zł urzędnicy samorządowi otrzymają przed świętami z ZFŚS.

Wypłaty dodatkowych środków dla pracowników magistratu nie przewidziano w Lublinie i w Koninie. W Poznaniu najmniej zarabiającym przyznano 950 zł.

REKLAMA

To ważne wsparcie bo okazało sie, że D. Tusk nie przyzna wielu osobom w samorządach podwyżek:

Kto nie otrzyma podwyżek 20%, a podwyżki budżetowe 12,3%? 

Są dwie kategorie osób, które nie otrzymają wyższych niż przewidziane w budżecie M. Morawieckiego podwyżek:

 1. Podwyżek nie otrzymają pracownicy niepedagogiczni - podwyżka płac 30% dotyczy nauczycieli (w tym akademickich i przedszkolnych), a nie wszystkich pracowników szkół. Podwyżek 30% nie otrzymają pracownicy niepedagogiczni. Ci powinni otrzymać 12,3% podwyżki

 2. 20% dla sfery budżetowej to nie są pieniądze dla tych, którzy pracują w urzędach gminnych, wiejskich czyli pracowników samorządowych.

20% otrzymają policjanci, żołnierze, celnicy.

Zamiast podwyżek w budżetówce jednorazowe świadczenie

W urzędach pracownicy samorządowi przed świętami otrzymali dodatkowe środki z ZFSŚ. Wysokość świadczenia uzależniona była od dochodów i na ogół mieściła się pomiędzy 500 a 700 zł, choć w niektórych urzędach postanowiono wypłacić nieco wyższe kwoty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 

REKLAMA

„W ostatnich dniach listopada 2023 roku uprawnieni pracownicy Urzędu Miasta Poznania otrzymali z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wsparcie finansowe związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wysokość świadczenia została zindywidualizowana i zależała od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej pracownika wnioskującego o to świadczenie (zgodnie z ustawą o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych). Wysokość wsparcia finansowego dla pracowników urzędu mieściła się w przedziale od 630 zł do 950 zł” – poinformował dyrektor wydziału organizacyjnego z urzędu miasta w Poznaniu Wojciech Kasprzak.

Podobne kwoty na konto otrzymają też pracownicy samorządowi w Urzędzie Miejskim w Mielnie. Świadczenie będzie się mieściło w granicach 700 - 900 zł, a jego wysokość została uzależniona od dochodu na jedną osobę w danym gospodarstwie domowym. 

Na nieco mniejsze wsparcie z ZFŚS mogą liczyć pracownicy magistratu w Zduńskiej Woli. Tutaj świadczenia wypłacane są w wysokości od 525 zł do 750 zł. W Wodyniach są to kwoty od 630 zł do 700 zł, w Strzegomiu – 700 zł, 600 zł bądź 500 zł, a w Lubaczowie – od 585 zł do 650 zł. Świadczenie pieniężne w wysokości 340 zł i 350 zł otrzymają pracownicy samorządowi w Choroszczy.

Nie wypłacamy pracownikom budżetówki pieniędzy na Święta

Jak poinformowała rzeczniczka prezydenta Konina Aneta Wanjas „w Urzędzie Miejskim w Koninie nie są przewidziane dla pracowników wypłaty z tego funduszu. Nie ma u nas  takiej praktyki. Dzieci pracowników otrzymują bony upominkowe, a emerytowani pracownicy bony na zakupy”. Dla dzieci będą to środki w wysokości 130 zł lub 150 zł, natomiast dla emerytów 240 zł, 280 zł lub 300 zł. Wysokość świadczenia jest uzależniona od dochodów.

W urzędzie miejskim w Lublinie regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych nie przewiduje w ogóle wypłaty dodatkowych środków na święta. Z funduszu finansowane są natomiast: ekwiwalent za wypoczynek organizowany przez osoby uprawnione we własnym zakresie; wypoczynek zorganizowany dla uprawnionych dzieci; działalność kulturalno-oświatowa i sportowo-rekreacyjna; bezzwrotna pomoc finansowa (zapomogi finansowe); zwrotna pomoc na cele mieszkaniowe (pożyczki mieszkaniowe); dofinansowanie do przedszkoli, żłobków, klubów dziecięcych, innych form wychowania przedszkolnego, opieki sprawowanej przez opiekuna dziennego lub nianię.

Premie świąteczne w firmach

 W 2023 r. powyżej 500 zł na osobę planuje przeznaczyć 30 proc. firm, podczas gdy w ubiegłym roku było to 21 proc., a w 2018 roku – 13 proc. Od 300 do 500 zł zamierza przeznaczyć na ten cel 29 proc. firm, a 2 proc. zamierza wydać na jedną osobę mniej niż 50 zł.

Źródło: „Karpiowe” w urzędach – ile otrzymają pracownicy samorządowi na święta?, SS PAP Monika Rozalska 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(10)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Iceman
  2023-12-16 17:47:46
  Pracowałem w 2 urzędach przez 7 lat- poszedłem do prywaciarza. Fakt- roboty więcej ale i kasa się zgadza. Jak urzędnicy narzekają to można odejść. Ja się tego nie bałem. A nagroda roczna wypłacana w grudniu wynosi tyle, ile miesięczna pensja.
  3
 • Ala
  2023-12-16 14:51:06
  A górnicy po 10 tysięcy. Również panie siedzące za biurkiem !!
  1
 • Polak
  2023-12-17 10:30:39
  Osiem lat okradali Polaków za rządów Tuska czy będzie powtórka
  6
 • Szczecin
  2023-12-16 11:04:39
  Śmieszne grosze, wyjeżdżajcie póki możecie, nie MARNUJCIE życia na pracę w Polsce za żałosne grosze.
  0
 • Brodaty
  2023-12-16 17:07:26
  U nas 300 zl śmieszne pieniądze.
  4
 • Marian
  2023-12-20 19:40:08
  Czyli samorządy zadłużone na maxa zostały wykiwane, na podwyżki dla pracowników mają 2 %.żenada, bandyctwo, gdzie uczciwość.
  0
 • Pracownik
  2023-12-16 23:36:27
  A w MRiPS 120 zł. Tak, sto dwadzieścia złotych.
  1
 • Ali
  2023-12-16 13:13:45
  Normalnie nawalili po sufit!
  0
 • xyz
  2023-12-19 09:51:01
  u mnie w jednostce z ZFŚS równe 0 złotych
  0
 • Daria
  2024-01-10 10:46:54
  Portal FK pomaga mi śledzić zmiany w przepisach księgowych. Jeśli chcesz być na bieżąco z branżą księgową, sprawdź ich rzetelne i aktualne informacje
  0
QR Code
Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach a likwidacja gminnej jednostki budżetowej

Na jakim podmiocie ciąży obowiązek złożenia rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach w przypadku likwidacji gminnej jednostki budżetowej?

Ustawa budżetowa na 2024 rok bez poprawek Senatu. Trafi teraz do podpisu Prezydenta

Prezydent RP może podpisać ustawę budżetową, ewentualnie - zwrócić się do Trybunału Konstytucyjnego o ocenę zgodności jej zapisów z ustawą zasadniczą.;

Samorządy mogą odetchnąć – w 2024 roku nie będzie obowiązkowego KSeF

Wdrożenie KSeF budzi wiele emocji, a szczególnie dużo jest ich w jednostkach budżetowych objętych centralizacją. Z uwagi na ich szczególną strukturę, wdrożenie KSeF wiązałoby się w ich przypadku z jeszcze większymi komplikacjami, niż u pozostałych podatników.

To już ostatni dzień na złożenie części A sprawozdania SP-1. Sprawdź czy wiesz jakie dane w nim wykazać.

Sprawozdanie SP-1, czyli sprawozdanie w zakresie podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego na stałe weszło do katalogu sprawozdawczości budżetowej. Trzeba poświęcić mu uwagę dwa razy w roku. Po raz pierwszy już w styczniu, bo wójt, burmistrz lub prezydent miasta, jako organy podatkowe właściwe w sprawach podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku leśnego mają obowiązek złożyć część A sprawozdania w terminie do 10 stycznia.

REKLAMA

Średnio 600 zł „pod choinkę” w urzędach. Maks to 950 zł. Jest i 0 zł. Zamiast podwyżek. Są i premie [Budżetówka, prezenty]

Zamiast podwyżek w 2023 r. średnio 600 zł urzędnicy samorządowi otrzymają przed świętami z ZFŚS.

Rozwój zawodowy i urlop szkoleniowy ratownika medycznego

Każdy ratownik medyczny ma nie tylko prawo, lecz przede wszystkim obowiązek ustawicznego rozwoju zawodowego przez aktualizację wiedzy i umiejętności zawodowych. Na rozwój zawodowy ratownikowi medycznemu przysługuje urlop szkoleniowy w wymiarze 6 dni roboczych rocznie – kiedy przysługuje ten urlop, kiedy nie przysługuje i czy należy się za niego wynagrodzenie? O tym w poniższym opracowaniu. 

Brak podwyżki w samorządach w 2024 r. Poszkodowani nie zgadzają się na zamrożenie swoich pensji. I żądają wyjaśnień

Przedstawiciele zarządu ZMP chcą wyjaśnień od rządu w sprawie zamrożenia wynagrodzeń w samorządach i spółkach komunalnych przewidzianego w ustawie okołobudżetowej na 2024 r.

Kaucja to 50 groszy. Bo łatwo zapamiętać. Butelki ze szkła i plastiku oraz metalowe puszki [projekt rozporządzenia]

Kaucja za butelki plastikowe do 3 litrów i szklane do 1,5 litra oraz za puszki do 1 litra wyniesie 50 gr. Tak zapisano w projekcie rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska. 

REKLAMA

PIP: Obowiązki i prawa pracownika w zakresie bhp [zestawienie]
Podstawowym obowiązkiem pracownika określonym w art. 211 Kodeksu pracy jest przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Osoby niepełnosprawne, PFRON i JST: 33 696 zł i 37 000 zł na dofinansowania w 2024 r. Podwyżka o 1000 zł jeszcze w 2023 r. [WTZ i ZAZ]

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenie w sprawie algorytmu przekazywania środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych samorządom wojewódzkim i powiatowym. 

REKLAMA