| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Promocja szkoły

Szkoła podstawowa corocznie organizuje w ramach promocji szkoły „Dni otwarte szkoły”. Zakupiono materiały biurowe (papier, markery), które posłużyły m.in. do przygotowania dyplomów. Wydatki te zakwalifikowano do kodu 60. Czy jednostka postąpiła prawidłowo?

Nie, wydatki poniesione na zakup materiałów biurowych (papier, markery) w ramach promocji szkoły „Dni otwarte szkoły” nie stanowią wydatków strukturalnych i nie należy ujmować ich w kodzie 60. Inne wsparcie dla poprawy usług w zakresie kultury. Co do zasady przyjmuje się, że wydatków związanych z promocją szkoły nie traktuje się jako wydatki strukturalne.

Wyjątek stanowi sytuacja, gdy wydatki ponoszone są w ramach oddolnych inicjatyw edukacyjnych na obszarach wiejskich, w ramach działania informacyjno-promocyjnego, podnoszącego świadomość mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie korzyści płynących z kształcenia i szkolenia – takie wydatki należy ująć w obszarze XII. Poprawa jakości kapitału ludzkiego, w kodzie 73. Działania na rzecz zwiększenia udziału w kształceniu i szkoleniu przez całe życie, w szczególności poprzez przedsięwzięcia na rzecz ograniczenia przedwczesnej rezygnacji z dalszej nauki w szkole, minimalizowania dyskryminacji ze względu na płeć oraz poprawy jakości i dostępu do kształcenia na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym oraz kształcenia i szkoleń na poziomie wyższym.

PODSTAWY PRAWNE

● Rozporządzenie Ministra Finansów z 10 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych (Dz.U. Nr 44, poz. 255)

Polecamy serwis INFORRB: Wydatki strukturalne

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

Kadry i płace 2019

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

URLOPY

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »