Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Transport

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wydatek na transport osób niepełnosprawnych do punktu szczepień

Jak księgować po stronie ośrodka pomocy społecznej wydatki na transport osób niepełnosprawnych do punktu szczepień finansowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Transport publiczny może wiele zyskać dzięki telematyce

Od wiosny transport publiczny zmaga się z malejącymi przychodami z powodu pandemii, a nadchodzące miesiące nie zapowiadają szybkiej poprawy. Dlatego zarządcy szukają oszczędności, gdzie mogą. Jednym z rozwiązań ograniczających koszty jest telematyka, która może też wpływać na cenę ubezpieczenia.

Inwentaryzacja środków transportu

Jaki jest prawidłowy termin inwentaryzowania środków trwałych przekazanych innej jednostce (spółce handlowej) w użyczenie: co roku czy co cztery lata? Czy gmina powinna wystosować pismo o przeprowadzeniu takiego spisu z natury, czy jednostka użyczająca środki trwałe powinna sama takie arkusze spisowe dostarczyć gminie? Czy można zastosować uproszczenie dotyczące spisywania środków trwałych co cztery lata, jeżeli znajdują się na terenie strzeżonym?

Zmiany w transporcie zbiorowym 2019 r.

Przestarzały tabor, trasy nieobsługiwane przez przewoźników, dla których jest to nieopłacalne komercyjnie to tylko niektóre problemy związane z transportem zbiorowym. Problemy, o których mowa w zdaniu poprzednim rozwiązać ma projekt nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.

Jak rozliczyć podatkowo usługę transportową

Pytanie dotyczy opodatkowania podatkiem VAT transakcji "transportu". Usługę transportową świadczy kontrahent z Polski posiadający NIP UE dla kontrahenta z Niemiec posiadającego numer UE. Transport zaczyna się w Polsce kończy w Niemczech.

Zmiany w Krajowym Funduszu Drogowym

Zmiana ustawy o drogach publicznych oraz ustawy o autostradach płatnych oraz Krajowym Funduszu Drogowym precyzuje, na co mają zostać przeznaczone dochody uzyskane z grzywien.

Ile zapłacimy za przejazd autostradami budowanymi przez Państwo

Projekt rozporządzenia w sprawie opłat za przejazd autostradami budowanymi przez Państwo stanowi wykonanie delegacji ustawowej zawartej w art. 37e ust. 2 ustawy z dnia 27 października 1994 r. o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym. Zgodnie z powyższym przepisem Minister Infrastruktury określi w drodze rozporządzenia, stawki opłat za przejazd autostradą, mając na uwadze potrzeby utrzymania i ochrony dróg istotnych dla rozwoju sieci drogowej.