REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada 2014 r.

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada 2014 r. Jak partie przyjęły ogłoszenie daty wyborów samorządowych?

REKLAMA

PiS deklaruje pełną gotowość, PO nie wyklucza udziału premiera. Na lewicy trwają rokowania, a ludowcy chcą postawić na merytorykę. W ten sposób poszczególne partie zareagowały na ogłoszenie daty wyborów samorządowych. Mają się one odbyć 16 listopada, rozporządzenie w tej sprawie podpisał dziś premier. Kampania rozpocznie się 27 sierpnia - wtedy też rozporządzenie pojawi się w Dzienniku Ustaw.

REKLAMA

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska nie wykluczyła, że Donald Tusk zaangażuje się w promowanie kandydatów Platformy Obywatelskiej. Jak mówiła, robi to przy każdej kampanii, na ile tylko pozwalają mu na to obowiązki. O zaangażowaniu premiera w kampanię wyborczą mówił też szef sztabu PO Robert Tyszkiewicz. Przekonywał, że dla skutecznego funkcjonowania samorządów, konieczna jest współpraca z rządem. Bez tego - jak mówił - nie byłoby dotychczasowych możliwości wydawania środków pochodzących z Unii Europejskiej, a przed nami kolejna transza, którą trzeba równie dynamicznie zagospodarować. To z kolei wymaga harmonijnej współpracy rządu z samorządem i stąd udział w tej kampanii premiera - tłumaczył. Listy kandydatów PO na samorządowców mają być gotowe w połowie września.

Większość Polaków weźmie udział w wyborach samorządowych

Natomiast PiS deklaruje przed wyborami pełną mobilizację. Poseł partii Mariusz Kamiński powiedział, że partia już dawno opracowała strategię, a sztab pracuje od kilku miesięcy. Polityk mówił, że partia jest do wyborów gotowa - ma zatwierdzone listy najpoważniejszych kandydatów na prezydentów miast i listy do sejmików województw. Dodał, że PiS prowadzić będzie kampanię bardzo intensywną i opartą na bezpośrednich kontaktach z wyborcami. Niebawem politycy partii mają rozpocząć spotkania wyborcze w całej Polsce. Kamiński podkreślił, że PiS chce odnieść zdecydowane zwycięstwo nad Platformą, nie tylko na poziomie sejmików województw ale też w większych miastach.

Na lewicy nie będzie wspólnej listy. Twój Ruch odrzuca propozycje Sojuszu Lewicy Demokratycznej i samodzielnie wystartuje w wyborach samorządowych. Taką decyzję podjął zarząd partii. Lider Twojego Ruchu powiedział, że propozycja ostatniej szansy, czyli powołanie wspólnego komitetu pod nazwą "SLD-Twój Ruch-Lewica Razem", nie została przyjęta. Podobnie stało się z propozycjami programowymi dotyczącymi struktury samorządu terytorialnego i miejsc na listach. Janusz Palikot zaznaczył, ze Sojusz upiera się przy propozycjach, które nie są do przyjęcia dla jego partii, bo de facto oznaczają startowanie z list SLD.
Władze SLD spotkają się 30 sierpnia w Łodzi, a potem odbędzie się Rada Krajowa SLD, gdzie zapadnie ostateczna decyzja pod jakim szyldem wystartować. Następnie, 6 września, na Stadionie Narodowym ma się odbyć Kongres Lewicy. Rzecznik SLD Dariusz Joński powiedział, że w dużych miastach partia wystawi swoich kandydatów. Wyjątkiem będzie Kraków, gdzie poparcie uzyska obecny prezydent Jacek Majchrowski. SLD będzie udzielać też poparcia niezależnym kandydatom.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM

Z kolei PSL deklaruje gotowość do wyborów. Szef sztabu Krzysztof Hetman podkreślił, że samorządy to nie tylko 16 miast wojewódzkich, ale cały szereg pomniejszych gmin i powiatów. Zapowiedział, że ludowcy wystawią kompetentnych kandydatów na wszystkie szczeble samorządowe. Kampania w wydaniu ludowców - jak podkreślił - będzie merytoryczna, a rozpowszechnianie przez polityczną konkurencję nieprawdziwe informacje będą prostowane.

Zapisz się na newsletter
Jak dysponowane są finanse publiczne? Bądź na czasie z najnowszymi przepisami, najlepszymi praktykami oraz wskazówkami dotyczącymi księgowości budżetowej – zapisz się na newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: IAR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nie można być jednocześnie wójtem i prezydentem Rzeczypospolitej

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami – głosować w nich będziemy już 18 maja br. Jednym ze startujących w nich kandydatów jest prezydent Warszawy. Pojawia się pytanie: kto zastąpi urzędującego prezydenta miasta (burmistrza, wójta) na tym stanowisku, jeżeli zostanie on wybrany i obejmie urząd Prezydenta Rzeczypospolitej? Prawo bowiem jednoznacznie wskazuje, że nie można być jednocześnie włodarzem gminy i państwa.

Podatek od deszczówki. Czy powstanie linia orzecznicza?

Gminy wydają decyzje o ustalanie opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji. Właściciele nieruchomości skarżą je do sądu – i okazuje się, że gminy wygrywają.

MRPiPS przeprowadzi pilotaż dotyczący skrócenia czasu pracy. Skrócenie czasu pracy nie może wpłynąć na obniżenie wynagrodzeń

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło rozpoczęcie ogólnopolskiego pilotażu skróconego czasu pracy. Jest to odpowiedź na zmieniające się realia rynku pracy, wyzwania związane z automatyzacją i potrzebę zwiększenia efektywności pracy – przy jednoczesnym zachowaniu pełnych wynagrodzeń.

Do 20 maja 2025 r. przedsiębiorcy opodatkowani podatkiem liniowym skalą podatkową lub ryczałtem ewidencjonowanym mają czas na rozliczenie składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy opodatkowani podatkiem liniowym skalą podatkową lub ryczałtem ewidencjonowanym do 20 maja 2025 roku mogą złożyć roczne rozliczenie składki zdrowotnej za 2024 r. Rozliczenie roczne trzeba przekazać w dokumencie za kwiecień 2025 r.

REKLAMA

Obowiązki wynikające z rocznego rozliczenia podatkowego przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą (JDG) [WAŻNE TERMINY]

Jakie obowiązki wynikające z rocznego rozliczenia podatkowego ciążą na przedsiębiorcach prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą? O czym osoby prowadzące JDG powinny pamiętać? Jakie są obowiązujące terminy?

ZUS ostrzega przed fałszywymi telefonami i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi telefonami. Chodzi o potwierdzenie zmiany numeru telefonu w ZUS lub na PUE/eZUS. ZUS apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych.

Dodatek za pracę w nocy od 1 kwietnia 2025 r.

Osoby pracujące w nocy mogą liczyć na dodatek z tytułu wykonywania pracy w porze nocnej. Ile będzie wynosił dodatek za pracę w nocy w kwietniu? Czy ulegnie zmianie? Za pracę w jakich godzinach przysługuje?

Świadczenie rehabilitacyjne a potrącenia dobrowolne. Stanowisko ZUS

Świadczenie rehabilitacyjne a potrącenia dobrowolne. Jak wygląda kwestia potrąceń dobrowolnych z wynagrodzenia na pakiety medyczne, czy dodatkowego ubezpieczenia? Odpowiedź Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA

Od 1 marca 2025 r. nowe, wyższe stawki kosztów realizacji zadań związanych z przyznaniem Karty Dużej Rodziny

Zgodnie z art. 29 Ustawy o Karcie Dużej Rodziny, realizacja zadań gminy związanych z przyznaniem Karty Dużej Rodziny należy do zadań z zakresu administracji rządowej. Od 1 marca 2025 r. obowiązują nowe stawki.

Badania lekarskie: Kto nie podlega wstępnym badaniom lekarskim?

Zgodnie z Kodeksem pracy, każdy pracownik podlega badaniom lekarskim. Wyróżnić można badania wstępne, badania okresowe oraz kontrolne badania lekarskie. Kiedy nie trzeba wykonywać wstępnych badań lekarskich?

REKLAMA