| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Kadry i płace > Urlopy > Praca w szkole prywatnej a prawo do urlopu dla poratowania zdrowia

Praca w szkole prywatnej a prawo do urlopu dla poratowania zdrowia

Czy okres pracy w szkole prywatnej jest uwzględniany przy ustalaniu prawa do urlopu dla poratowania zdrowia? Odpowiadamy na pytanie użytkowniczki serwisu.

Oznacza to, że z Pani 8-letniego stażu pracy należy odliczyć 2 lata przepracowane w szkole prywatnej. Daje to 6 lat pracy w szkole – w rozumieniu art. 73 ust. 1 Karty Nauczyciela.

Niemniej jednak wspomina Pani, że w tym okresie przez rok pracowała Pani w wymiarze ½ etatu. Zgodnie ze stanowiskiem MEN, okres 7-letniej pracy w szkole, warunkujący prawo do urlopu dla poratowania zdrowia, musi być przepracowany w pełnym wymiarze. W związku z powyższym z tych 6 lat odejmujemy jeszcze rok. Oznacza to, że na urlop dla poratowania zdrowia będzie Pani mogła się udać najwcześniej za 2 lata, pod warunkiem, że cały ten okres będzie Pani zatrudniona w szkole w pełnym wymiarze zajęć.

Dariusz Dwojewski

samorzad.infor.pl

Podstawa prawna:

•    ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2006 r., Nr 97, poz. 674 ze zm.) – art. 1 ust. 1 i 1a, art. 3, art. 73 ust. 1,

•    wyrok Sądu Najwyższego z dnia 10 września 1998 r., (I PKN 303/98, OSNAPiUS 1999/19 poz. 609).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYNAGRODZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc-budzetowa.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK