Inforlex: Szkolenia bhp dla pracowników administracyjno-biurowych a praca zdalna [Rachunkowość Budżetowa]
REKLAMA
REKLAMA
W oparciu o jaki ramowy program szkolenia należy organizować takie szkolenia? Do kiedy trzeba przeszkolić tych, którzy do tej pory korzystali ze zwolnienia i nie posiadają aktualnego szkolenia okresowego z zakresu bhp?
REKLAMA
Koniec stanu zagrożenia epidemicznego - co z zaległymi szkoleniami
Zgodnie z art. 12e ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, istniała możliwość odstąpienia od obowiązku przeprowadzania okresowych szkoleń bhp do czasu zakończenia stanu epidemii COVID-19. Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce przestał obowiązywać 1 lipca 2023 r., a to oznacza, że pracodawcy będą mieli 180 dni na skierowanie pracowników na zaległe badania okresowe i 60 dni na realizację zaległych szkoleń okresowych bhp. Wstępne szkolenia bhp trzeba będzie przeprowadzić w formie stacjonarnej, nie dotyczy to jednak osób przyjmowanych do pracy zdalnej na stanowiska administracyjno-biurowe.
MACIEJ AMBROZIEWICZ
specjalista ds. bhp, wpisany na listę biegłych sądowych w dziedzinie bhp, absolwent Wydziału Prawa Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, obecnie kierownik wieloosobowej komórki bhp w jednym z największych szpitali w kraju
powyżej 10% artykułu, jego pełna wersja w:
REKLAMA
REKLAMA