reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Podatki > Podatki i opłaty lokalne > Czy radę gminy obowiązują limity ustawowe

Czy radę gminy obowiązują limity ustawowe

Czy rada gminy, ustalając na dany rok w uchwale stawki opłaty targowej, miejscowej lub uzdrowiskowej, nie może przekroczyć określonych limitów?Rada gminy w drodze uchwały m.in. ustala wysokość stawek opłat określonych w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Należy jednak pamiętać, że nie mogą przekroczyć określonych limitów stawki opłaty targowej, stawki opłaty miejscowej w miejscowościach posiadających korzystne właściwości klimatyczne czy walory krajobrazowe, stawki opłaty miejscowej w miejscowościach posiadających status obszaru ochrony uzdrowiskowej, a także stawki opłaty uzdrowiskowej. Warto przy tej okazji przypomnieć, że górne granice stawek kwotowych na poszczególne lata są ustalane w obwieszczeniu ministra finansów.

W niektórych przypadkach ustawa o podatkach i opłatach lokalnych wprowadza zwolnienia dla określonych grup podatników. Jednocześnie rada gminy w drodze uchwały może wprowadzać inne niż wymienione w ustawie zwolnienia przedmiotowe od opłat lokalnych.

PODSTAWA PRAWNA

l Art. 19 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 121, poz. 844 z późn. zm.).

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama