REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak wdrożyć KSeF w sektorze finansów publicznych?

Jak wdrożyć KSeF w sektorze finansów publicznych
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

Od 1 lipca 2024 r. jednostki  sektora finansów publicznych będą miały obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Jakie działania powinny zostać podjęte przez te jednostki, aby wdrożenie przebiegło szybko i bezproblemowo? Czy KSeF będzie musiał być stosowany w każdej jednostce? Kto powinien wystąpić o nadanie uprawnień w KSeF w przypadku jednostek scentralizowanych o skomplikowanej strukturze? Na te i inne pytanie odpowiedzi udzielają eksperci w publikacji  "KSeF. Wdrożenie w sektorze finansów publicznych".

Kup teraz: KSeF. Wdrożenie w sektorze finansów publicznych

REKLAMA

1 lipca 2024 r. kończy się okres przejściowy, w trakcie którego wystawianie faktur ustrukturyzowanych było dobrowolne. Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązkowe stanie się nie tylko wystawianie, lecz także przyjmowanie faktur ustrukturyzowanych oraz ich korekt poprzez Krajowy System e-Faktur (KSeF). Nowe zasady wprowadzą również istotne zmiany w procedurach fakturowania dla jednostek sektora finansów publicznych, wymagając dostosowania się do standardów KSeF.

Dla wielu podmiotów – zwłaszcza samorządu terytorialnego – wdrożenie KSeF okaże się przedsięwzięciem wyjątkowo złożonym. Na potrzeby VAT podległe im jednostki organizacyjne zostały bowiem scentralizowane i nowe procedury związane z korzystaniem z KSeF muszą to uwzględniać. Już teraz zatem warto przygotować się do zmian i nowości w fakturowaniu.

Wdrożenie KSef w sektorze finansów publicznych – ważne aspekty

Autorzy publikacji "KSeF. Wdrożenie w sektorze finansów publicznych" koncentrują się na konsekwencjach, jakie jednostki sektora finansów publicznych poniosą w związku z obowiązkiem korzystania z KSeF od 1 lipca 2024 r. W przystępny sposób prezentują ważne aspekty związane z wdrażaniem KSeF w sektorze publicznym. Dotyczą one m.in. przydzielania uprawnień dostępu, zmian w procedurach przepływu faktur i powiązanych dokumentów, zasady wystawiania faktur ustrukturyzowanych a także kompleksowe informacje dotyczące efektywnego korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Książka  "KSeF. Wdrożenie w sektorze finansów publicznych" dostarcza praktycznych wskazówek dotyczących niezbędnych działań, które należy podjąć, aby pomyślnie wdrożyć KSeF.

W publikacji „KSeF. Wdrożenie w sektorze finansów publicznych” szczegółowo wyjaśniono:

  • co należy uwzględnić przy wdrażaniu KSeF – m.in. w jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego,
  • jakie są zasady wystawiania i przesyłania faktur ustrukturyzowanych,
  • jak korzystać z KSeF,
  • jakie są metody uwierzytelniania się w KSeF,
  • którym pracownikom i w jaki sposób nadać uprawnienia dostępu do KSeF.

 

Do publikacji "KSeF. Wdrożenie w sektorze finansów publicznych" bezpłatnie dołączany jest e-book „KSeF. O co pyta sektora finansów publicznych”. Opracowanie to zawiera wyjaśnienia ekspertów – w formie odpowiedzi na zgłaszane przez jednostki sektora finansów publicznych wątpliwości dotyczące wdrożenia KSeF.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wymiar czasu pracy osoby zatrudnionej na zastępstwo

Czy wymiar etatu w umowie na zastępstwo może być mniejszy niż ten, w którym pracował pracownik zastępowany? Co warto wiedzieć o umowie na zastępstwo?

Podwójna składka zdrowotna pracującego emeryta. Czy będą zmiany?

Ministerstwo Zdrowia udzieliło odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie podwójnej składki zdrowotnej pracujących emerytów. Co z niej wynika? Jakie są aktualne przepisy?

Wczasy pod gruszą i zwrot za kolonie 2024 r. Dla kogo?

Tzw. wczasy pod gruszą czy zwrot za kolonie to popularne formy dofinansowania, jakie pracodawca może przyznać pracownikom z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Kto może otrzymać takie świadczenia?

Pracownicy budżetówki wściekli. Podwyżek na horyzoncie nie widać

W 2025 roku urzędnikom i służbom mundurowym w Polsce pensje mają wzrosnąć jedynie o 4,1%. Są to dane z dokumentu ministra finansów, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna". 

REKLAMA

Ta grupa nie zapłaci PIT od otrzymanych nagród pieniężnych. Sprawdź szczegóły

Nagrody otrzymane przez Powstańców Warszawskich albo ich małżonków w 2024 r., na podstawie uchwały Rady m.st. Warszawy, nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Zmiany w klasyfikacji budżetowej. Znamy szczegóły projektu

Przygotowane przez Ministerstwo Finansów rozporządzenie ma dostosować klasyfikację budżetową do ostatnich zmian w prawie. Pojawi się m.in. nowy rozdział „85518 Świadczenie wspierające”. Co jeszcze się zmieni?

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników Służby Więziennej

1 maja 2024 r. weszły w życie dwa nowe rozporządzenia dotyczące uposażeń funkcjonariuszy Służby Więziennej.  Ile aktualnie wynoszą uposażenia zasadnicze i dodatki za stopień? 

Wzrost wynagrodzeń dla pracowników jednostek budżetowych działających w zakresie rolnictwa

Wzrosły stawki wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników zatrudnionych w państwowych jednostkach budżetowych działających w zakresie rolnictwa. Chodzi o pracowników Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Warszawie i okręgowych stacji chemiczno-rolniczych oraz Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt.

REKLAMA

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników samorządowych kolegiów odwoławczych

Wzrosły minimalne i maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego pracowników biur samorządowych kolegiów odwoławczych. Ile aktualnie wynoszą? Od kiedy obowiązują nowe przepisy?

Urlop rodzicielski dla ojca w trakcie wychowawczego matki

W jakim terminie należy wykorzystać urlop rodzicielski? Czy ojciec może skorzystać z 9-tygodniowej części takiego urlopu podczas urlopu wychowawczego matki?

REKLAMA