Kiedy wydatki na organizację imprez kulturalnych stanowią wydatki strukturalne
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
W przypadku kwalifikowania wydatków ponoszonych na organizację imprez kulturalnych do wydatków strukturalnych czynnikiem decydującym jest odpłatność (bezpłatne imprezy kwalifikujemy do wydatków strukturalnych). Takie imprezy mają mieć również na celu kultywowanie i promocję tradycji regionalnych oraz tradycyjnej, charakterystycznej dla regionu, twórczości artystycznej, form rzemiosła i zawodów. Mają mieć wpływ na wzrost znaczenia kultury jako czynnika stymulującego rozwój społeczno-gospodarczy. Mogą to być imprezy zarówno organizowane po raz pierwszy, jak i imprezy organizowane cyklicznie.
Ponoszone wydatki należy ujmować w obszarze VII. Kultura, w kodzie 60. Inne wsparcie dla poprawy usług w zakresie kultury.
Zobacz również w INFORRB: Od czego zależy obowiązek wykazywania wydatków w sprawozdaniu o wydatkach strukturalnych
Natomiast w przypadku organizacji ponadregionalnych (uczestniczy więcej niż jedno województwo) imprez kulturalnych i turystycznych (np. targów, zawodów sportowych, festiwali, koncertów, warsztatów artystycznych i innych przedsięwzięć służących promocji regionu), wydatki należy ujmować w obszarze XIV. Stymulowanie reform w zakresie zatrudnienia oraz integracji społecznej, w kodzie 80. Promowanie partnerstw, porozumień i inicjatyw poprzez tworzenie sieci współpracy.
AGATA PIŁAT
specjalista w zakresie wydatków strukturalnych
Podstawy prawne
● rozporządzenie Ministra Finansów z 10 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych (Dz.U. Nr 44, poz. 255).
Polecamy serwis: Rachunkowość budżetowa
REKLAMA
REKLAMA