reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Rachunkowość budżetowa > Wydatki strukturalne > Kiedy wydatki na organizację imprez kulturalnych stanowią wydatki strukturalne

Kiedy wydatki na organizację imprez kulturalnych stanowią wydatki strukturalne

Urząd miasta jest współorganizatorem imprez kulturalnych, często są to imprezy odbywające się corocznie. Co jest czynnikiem decydującym o ujęciu wydatków na organizację takich imprez do wydatków strukturalnych? Czy jest to odpłatność (bezpłatne imprezy klasyfikujemy do wydatków strukturalnych), czy również cykliczność imprez?

W przypadku kwalifikowania wydatków ponoszonych na organizację imprez kulturalnych do wydatków strukturalnych czynnikiem decydującym jest odpłatność (bezpłatne imprezy kwalifikujemy do wydatków strukturalnych). Takie imprezy mają mieć również na celu kultywowanie i promocję tradycji regionalnych oraz tradycyjnej, charakterystycznej dla regionu, twórczości artystycznej, form rzemiosła i zawodów. Mają mieć wpływ na wzrost znaczenia kultury jako czynnika stymulującego rozwój społeczno-gospodarczy. Mogą to być imprezy zarówno organizowane po raz pierwszy, jak i imprezy organizowane cyklicznie.

Ponoszone wydatki należy ujmować w obszarze VII. Kultura, w kodzie 60. Inne wsparcie dla poprawy usług w zakresie kultury.

Zobacz również w INFORRB: Od czego zależy obowiązek wykazywania wydatków w sprawozdaniu o wydatkach strukturalnych

Natomiast w przypadku organizacji ponadregionalnych (uczestniczy więcej niż jedno województwo) imprez kulturalnych i turystycznych (np. targów, zawodów sportowych, festiwali, koncertów, warsztatów artystycznych i innych przedsięwzięć służących promocji regionu), wydatki należy ujmować w obszarze XIV. Stymulowanie reform w zakresie zatrudnienia oraz integracji społecznej, w kodzie 80. Promowanie partnerstw, porozumień i inicjatyw poprzez tworzenie sieci współpracy.

AGATA PIŁAT

specjalista w zakresie wydatków strukturalnych

Podstawy prawne

● rozporządzenie Ministra Finansów z 10 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych (Dz.U. Nr 44, poz. 255).

Polecamy serwis: Rachunkowość budżetowa

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni

Polska Kancelaria świadcząca kompleksową obsługę prawną.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama