reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Sprawozdawczość > Pozostałe > Świadczenie wychowawcze: sprawozdania rzeczowo-finansowe

Świadczenie wychowawcze: sprawozdania rzeczowo-finansowe

Sprawozdania rzeczowo-finansowe z realizacji zadań z zakresu świadczenia wychowawczego w okresie od 1 kwietnia 2016 r. do 30 września 2017 r. będą przedkładane wojewodzie w okresach miesięcznych. Od 1 października 2017 r. będzie obowiązywał kwartalny cykl przedkładania sprawozdań.

W związku z realizacją zadań wynikających z ustawy (z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci) gminy będą zobowiązane do sporządzania i przeka­zywania wojewodzie, drogą elektroniczną, sprawozdań rzeczowo-finansowych. W pierwszym okresie, tj. od 1 kwietnia 2016 r. do 30 września 2017 r. ww. sprawozdania będą przedkładane wojewodzie w okresach miesięcznych. Natomiast od 1 października 2017 r. będzie obowiązywał kwartalny cykl przedkładania powyższych sprawozdań.

W związku z powyższym, za okres od 1 kwietnia 2016 r. – 30 września 2017 r., gmina zobowiązana będzie do przekazania do 7. dnia miesiąca następującego po upływie każdego miesiąca, miesięcznego sprawozdania rzeczowo-finansowego z realizacji zadań z zakresu świadczenia wychowawczego. Termin przekazania pierwszego miesięcznego sprawozdania (za kwiecień 2016 r.) dla gmin to 7 maja 2016 r.

Polecamy produkt: Sprawozdawczość budżetowa

Od 1 października 2017 r. gmina będzie zobowiązana do przekazania do 15. dnia miesiąca następującego po upływie każdego kwartału, kwartalnego sprawozdania rzeczowo-finansowego z realizacji zadań z za­kresu świadczenia wychowawczego.

Dane zawarte w tych sprawozdaniach dotyczyć będą przede wszystkim: wydatków na świadczenie wychowawcze i liczby wypłaconych świadczeń, struktury rodzin pobierających świadczenie wychowawcze oraz obsługi realizacji zadania.

Ponadto, raz na kwartał, gminy zobowiązane będą do przesyłania tzw. zbiorów centralnych o beneficjentach świadczenia wychowawczego. Termin pierwszego przesyłu ww. zbioru to lipiec 2016 r.

Artykuł stanowi fragment poradnika Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Rodzina 500 + " Podręcznik dla samorządów. Program "Rodzina 500 +" na podstawie ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2016 r. poz. 195).

Zobacz również: Świadczenie wychowawcze (500 zł na dziecko) - sprawozdania w 2016 i 2017 r.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sadkowski i Wspólnicy

Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku.  Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama