Dojazd wójta do pracy samochodem służbowym
15 gru 2021
Dojazd wójta do pracy samochodem służbowym. Wykorzystywanie samochodu służbowego do przejazdu z miejsca zamieszkania przez wójta gminy do miejsca wykonywania pracy i odwrotnie (garażowanie nocą w miejscu zamieszkania) nie stanowi nieodpłatnego świadczenia. Wartość tego świadczenia nie powinna być zaliczana do przychodu ze stosunku pracy wójta gminy.
Jak zaskarżyć interpretację indywidualną po 1 czerwca 2017 r.?
01 cze 2017
Zmieniają się zasady wnoszenia skarg na interpretacje indywidualne. Jest to związane z nowelizacją Kodeksu postępowania administracyjnego. Przepisy nowego Kpa weszły w życie 1 czerwca 2017 r.
Czy gmina może odliczyć VAT od wydatków na przebudowę dróg
28 lis 2016
Gminie, jako jednostce samorządu terytorialnego, nie przysługuje prawo odliczenia podatku VAT z tytułu prowadzonej inwestycji, polegającej na przebudowie dróg gminnych.
Wydawanie interpretacji indywidualnych przez wójta na wniosek „swojej” gminy od 1 lipca 2016 r.
31 sie 2016
Czy po 1 lipca 2016 r. wójt gminy nadal będzie mógł wydawać interpretacje indywidualne na wniosek „swojej” gminy? Czy gmina, która uzyska taką interpretację, będzie chroniona, jeżeli zachowa się zgodnie z uzyskaną interpretacją?
Czy dział księgowości jednostki samorządowej może kupić słowniki języka polskiego
04 sie 2015
Gmina często rozstrzyga wątpliwości związane ze swoimi obowiązkami jako płatnik, występując o indywidualne interpretacje. We wnioskach ORD-IN pojawia się niekiedy konieczność odwołania się do słowników języka polskiego. Czy można tą potrzebą uzasadnić zakup słownika języka polskiego przez dział księgowości gminy lub jej jednostki? Czy uzasadniony będzie zakup kilku takich słowników?
Ochrona podatnika na podstawie indywidualnej interpretacji podatkowej
01 lip 2015
Interpretacja podatkowa daje ochronę temu, kto o nią wystąpił. I to pod warunkiem, że się do niej zastosuje. Ochrony tej nie można wywodzić z interpretacji udzielonej na wniosek kontrahenta
Indywidualne interpretacje prawa podatkowego - procedura wydania i obowiązywanie
08 lis 2011
Maksymalny termin na wydanie interpretacji wynosi 3 miesiące od dnia otrzymania wniosku, chociaż powinna ona zostać wydana bez zbędnej
zwłoki. W przypadku, gdy organ nie dochowa 3-miesięcznego terminu, mamy do czynienia z tzw. „milczącą interpretacją”, oznaczającą akceptację stanowiska wnioskodawcy.