Odszkodowanie pracownicze bez podatku
02 paź 2013
Odszkodowania otrzymane przez pracownika od placówek oświatowych wolne są od podatku, jeżeli ich wysokość lu zasady ustalania wynikają wprost z przepisów odrębnych ustaw lub przepisów wykonawczych wydanych na podstawie tych ustaw. Odszkodowania, których wysokość bądź zasady ustalania wynikają wprost z przepisów prawa, przyznawane na podstawie ugody zawartej przed sądem, korzystają ze zwolnienia podatkowego.
Klasyfikacja budżetowa opłat za urzędowe kontrole żywności
09 lut 2012
W szkole prowadzona jest stołówka. W związku z przeprowadzoną kontrolą żywności lub sprawdzeniem, czy usunięto niezgodności zawarte we wcześniejszej kontroli przez przedstawiciela państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, została naliczona opłata na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z 8 maja 2009 r. § 4, w skład której wchodzi opłata ryczałtowa za: przeprowadzone czynności kontrolne oraz za rozpoczętą godzinę czynności kontrolnych. Czy prawidłowe będzie ujęcie tych opłat w § 4430 „Różne opłaty i składki”, czy może właściwy będzie § 4300 lub 4510?
Zwrot wydatków przez gminę na dowóz dziecka do szkoły
22 sie 2011
Świadczenie udzielane podatnikowi przez gminę w formie zwrotu kosztów dowozu dziecka niepełnosprawnego do szkoły, korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych.
Świadczenie urlopowe z dwóch etatów
20 cze 2011
Nauczycielowi, który w jednej szkole zatrudniony jest w dwóch
stosunkach pracy, z każdego z nich przysługuje świadczenie urlopowe.
Ustala się je osobno, proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy i okresu
zatrudnienia z każdego z etatów w danym roku szkolnym, a wypłaca do
końca sierpnia każdego roku.
Stypendia wypłacane przez urząd gminy uczniom
14 kwi 2011
Urząd gminy wypłaca uczniom z terenu gmin stypendia oraz zasiłki
szkolne. Czy
będzie obowiązany do sporządzenia PIT-8S oraz czy do celów zwolnienia z
podatku dochodowego stypendia te są ograniczone do wysokości 380 zł?
Dodatek funkcyjny dla sekretarza szkoły samorządowej, rządowej i społecznej
02 kwi 2009
Którym aktem prawnym powinien kierować się pracodawca, ustalając dodatek funkcyjny dla sekretarza szkoły: rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 30 kwietnia 2008 r. w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników niebędących nauczycielami, zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez organy administracji rządowej oraz w niektórych innych jednostkach organizacyjnych, rozporządzeniem Rady Ministrów z 2 sierpnia 2005 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych?