REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Warsztaty on-line z Rachunkowością Budżetową - Inwentaryzacja w oświacie

Warsztaty on-line z Rachunkowością Budżetową - Inwentaryzacja w oświacie
Warsztaty on-line z Rachunkowością Budżetową - Inwentaryzacja w oświacie

REKLAMA

REKLAMA

12 listopada zapraszamy wszystkich pracowników działów księgowości w jednostkach oświatowych i CUW-ach na praktyczne warsztaty „Inwentaryzacja w oświacie”. Szkolenie składać się będzie z 3 części. JUŻ DZIŚ prześlij swoje pytania lub wątpliwości, które chciałbyś, aby Ekspert omówił podczas warsztatów. Dla wszystkich uczestników szkolenia przygotowano atrakcyjny PREZENT + certyfikat gwarantowany.

TERMIN webinarium: Już w najbliższy czwartek, 12 listopada 2020, godz.: 10:00 - 12:00

REKLAMA

Zapisz się -> https://sklep.infor.pl/warsztaty-inwentaryzacja-w-oswiacie.html

Już dziś zapraszamy do zadawania pytań, na które chcieliby Państwo usłyszeć odpowiedź podczas warsztatów.

Pytania prosimy przesyłać na adres rb@infor.pl w tytule maila podając: INWENTARYZACJA W OŚWIACIE lub za pośrednictwem fanpage’a Rachunkowości Budżetowej www.facebook.com/rbinforpl

Warsztaty „INWENTARYZACJA W OŚWIACIE” z udziałem Magdaleny Grotkiewicz, Redaktor naczelnej „Rachunkowości Budżetowej”, składać się będą z trzech części.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Część 1

60-minutowe webinarium „Inwentaryzacja w oświacie”

Program:

  • Inwentaryzacja w jednostce - dlaczego to takie ważne
  • Podstawy przeprowadzenia inwentaryzacji - kilka słów wstępu
  • Częstotliwość i terminy przeprowadzenia inwentaryzacji - o czym każdy wiedzieć powinien
  • Kolejne etapy działań związanych z przeprowadzeniem inwentaryzacji
  • Kto odpowiada za inwentaryzację - dyrektor szkoły czy kierownik CUW
  • Czy można zmusić nauczyciela do udziału w zespole spisowym
  • Jak inwentaryzować sprzęt przekazany uczniom w ramach programu "Zdalna Szkoła"
  • Czym można zastąpić spis z natury w dobie COVID-19
  • Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych w zakresie inwentaryzacji w praktyce
  • Jak sprawdzić czy komisja dokonała inwentaryzacji rzetelnie i we właściwy sposób
  • Odpowiedź na pytania uczestników webinarium (ok. 10 min.)

Część 2

15-minutowe wideo prezentujące Narzędzia 4.0 dla budżetu

Część 3

45-minutowe spotkanie wideo na żywo, z udziałem Magdaleny Grotkiewicz, Redaktor naczelnej „Rachunkowości Budżetowej”. Możliwość rozmowy na temat najbardziej problematycznych kwestii i zagadnień związanych z inwentaryzacją w jednostkach oświatowych. Ta część spotkania nie jest objęta nagrywaniem. Liczymy na to, że dzięki temu, będą Państwo czuli się swobodnie w swoich wypowiedziach.

Po warsztatach, każdy z uczestników otrzyma:

1. Retransmisję webinarium „Inwentaryzacja w oświacie” (materiał wideo dostępny bezterminowo),

2. Wideo prezentujące Narzędzia 4.0 dla budżetu (materiał dostępny bezterminowo)

3. Merytoryczną prezentację szkoleniową w oparciu o konkretne przykłady i rozwiązania, przygotowaną przez Magdalenę Grotkiewicz, Redaktor naczelną „Rachunkowości Budżetowej” (plik pdf)

4. Certyfikat potwierdzający udział w warsztatach

5. PREZENT: Kupon rabatowy - 20 % na kolejne zakupy na sklep.infor.pl

Prowadząca:

Magdalena Grotkiewicz

REKLAMA

Autorka licznych publikacji, doświadczona wykładowczyni i szkoleniowiec. Specjalizuje się w zagadnieniach z dziedziny finansów publicznych, rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej. Redaktor naczelna "Rachunkowości Budżetowej". Absolwentka Wydziału Prawa Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie oraz studiów podyplomowych w zakresie: rachunkowości, prawa Unii Europejskiej i prawa pracy.

Retransmisja szkolenia (część 1) wzbogaci zasoby Platformy INFORAKADEMII. Dlatego jeśli zaplanowany termin szkolenia nie odpowiada Tobie, polecamy zakup dostępu do Platformy INFORAKADEMII (www.inforakademia.pl). Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 3 tys. materiałów wideo dla Księgowych i Kadrowych (w tym aż 1 700 szkoleń). Wśród ostatnio dodanych szkoleń są m.in.: Nowy JPK_VAT i kody GTU, Klasyfikacja budżetowa wydatków majątkowych, Klasyfikacja budżetowa wydatków bieżących – problemy w praktyce, Quick fixes - czyli zmiany VAT w obrocie wewnątrzunijnym, 2020 Biała lista podatników VAT – uproszczenia od lipca 2020, cykl 15 szkoleń dotyczących zagadnień związanych z pandemią koronawirusa i rozwiązań kolejnych tarczy antykryzysowych (zarówno z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń, jak i podatków), Koszty w firmie 2020, Ulga B+R, PPK w praktyce, Umowy zlecenia 2020. Platforma INFORAKADEMIA to największa baza certyfikowanych szkoleń dla księgowych i kadrowych. Dowiedz się więcej -> https://sklep.infor.pl/inforakademia---6-modulow-w-cenie-jednego.html

Szczegóły organizacyjne:

Warsztaty odbędą się 12 listopada 2020 r. w godz. 10.00 - 12.00. Będą złożone z trzech części. Warsztaty są przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią przedstawioną powyżej ofertę, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu linki, pod którym odbędzie się transmisja webinarium oraz spotkanie wideo. Ponowne przypomnienie mailowe przyjdzie na ok. 30 min. przed startem warsztatów.

W trakcie trwania szkolenia jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem spotkania i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Organizatorzy warsztatów: Rachunkowość Budżetowa i INFORAKADEMIA

Partnerzy warsztatów: Dziennik Gazeta Prawna, INFORLEX, Poradnik Rachunkowości Budżetowej, www.infor.pl

Zapisz się -> https://sklep.infor.pl/warsztaty-inwentaryzacja-w-oswiacie.html

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Świadczenie urlopowe dla nauczycieli. Wypłata do końca sierpnia – jakie wyrównanie

Świadczenie urlopowe dla nauczycieli powinno zostać wypłacone do końca sierpnia 2024 r. Świadczenie to przysługuje nauczycielom, którzy byli zatrudnieniu w pełnym wymiarze zajęć przez cały rok szkolny 2023/2024. Świadczenie urlopowe dla nauczycieli reguluje art. 53 ust 1a ustawy  – Karta Nauczyciela.

Rusza program "Pierwszy Dzienny Opiekun w Gminie". Samorządy mogą składać wnioski do 30 sierpnia

W czwartek, 25 lipca odbyła się konferencja z udziałem wiceministry rodziny, pracy i polityki społecznej Aleksandry Gajewskiej. Tematem konferencji był nowy program dla gmin bez opieki żłobkowej w ramach Aktywnego Malucha – "Pierwszy Dzienny Opiekun w Gminie". Wnioski można składać do 30 sierpnia.

ZUS przestawił się na mLegitymacje. Jak z nich korzystać?

Elektroniczna mLegitymacja to duże ułatwienie dla emerytów i rencistów. Można z niej korzystać na własnym urządzeniu mobilnym, np. telefonie. Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, iż prawie 800 tysięcy seniorów porzuciło plastik.

Świadczenie „Aktywny rodzic” i inne nowości w klasyfikacji budżetowej

23 lipca 2024 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 15 lipca 2024 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych. Co się zmieni i od kiedy?

REKLAMA

82 mln zł środków na dofinansowania do remontów dróg samorządowych na 2025 r. w województwie śląskim

W środę, 24 lipca wojewoda śląski Marek Wójcik poinformował, o tym, że rusza nabór na dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przyszły rok. W województwie lubelskim nabór ruszy w piątek, 26 lipca. Środki z dofinansowania mogą zostać przeznaczone na remonty dróg powiatowych i gminnych, a także na inne inwestycje, które zwiększą bezpieczeństwo ruchu.

5 000 zł na jedno koło gospodyń wiejskich i prawo do dofinansowania dla wszystkich kół gospodyń wiejskich z gmin, w których frekwencja w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych przekroczyła 60 proc. W Dzienniku Ustaw ukazała się już nowelizacja

W Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja rozporządzenia dotycząca prawa do dofinansowania dla kół gospodyń wiejskich z gmin,  w których frekwencja w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych przekroczyła 60 proc. Dofinansowanie będzie przysługiwało nie tylko kołom wpisanym do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich.

W 2024 roku przeciętny pracownik skorzysta z nawet 35 dni urlopu oraz dodatkowych zwolnień z pracy. Co z urlopem w 2025 r.

W ostatnim czasie do kodeksu pracy wprowadzono wiele nowych rozwiązań, dzięki którym pracownicy mogą uzyskać dodatkowe dni wolne od pracy. Chodzi m.in. o wprowadzenie dodatkowych pięciu dni urlopu opiekuńczego. Sprawdź, jakie jeszcze dodatkowe zwolnienia i urlopy przysługują pracownikom, ile są płatne oraz jak je uzyskać.

Dni wolne od pracy w drugiej połowie 2024 roku i w 2025 r. [KALENDARZ — DŁUGIE WEEKENDY]

W 2024 r. uwzględniając wszystkie dni wolne i weekendy wypada 115 dni wolnych od pracy. Sprawdź, kiedy przypadają długie weekendy w drugiej połowie 2024 r. Możesz już także wstępnie zaplanować wolne w 2025 r.

REKLAMA

Trwają wypłaty dodatkowych pieniędzy dla nauczycieli. Kwota jest niemała, bo ponad 2000 zł, ale trzeba od niej zapłacić podatek.

Trwają wypłaty dodatkowych pieniędzy dla nauczycieli. Kwota jest niemała, bo ponad 2000 zł, jednak świadczenie urlopowe nie jest świadczeniem socjalnym, a więc trzeba je opodatkować. Na konta trafi więc o 12 proc. mniej.

Zbliża się termin złożenia sprawozdania SP-1. Kto musi je złożyć i co w nim wykazać? To ważne m.in. dla podatku od nieruchomości.

Jest coraz mniej czasu na złożenie części B sprawozdania SP-1. Czy wiesz, kto musi je złożyć, do kiedy i co w nim wykazać? Przepisy jasno to regulują, ale w praktyce pojawiają się problemy.

REKLAMA