REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

e-Paragony 2.2 – teraz z widgetem i funkcją współdzielenia wydatków rodzinnych

e-Paragony 2 2
e-Paragony 2 2
Ministerstwo Finansów

REKLAMA

REKLAMA

Ministerstwo Finansów opublikowało nową wersję aplikacji mobilnej e-Paragony (2.2), która wprowadza widget umożliwiający szybki dostęp do wirtualnej karty zakupowej, a także funkcje udostępniania paragonów i współdzielenia karty z innymi użytkownikami — rozwiązania szczególnie przydatne do wspólnego zarządzania budżetem domowym

Wystawianie e-paragonów w Polsce jest możliwe dzięki wdrożeniu przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową nowoczesnego systemu dystrybucji e-paragonów, tzw. HUB-a Paragonowego. System umożliwia bezpieczne przesyłanie przez kasę i odbieranie, za pomocą aplikacji zainstalowanej w telefonie, paragonów w formie elektronicznej. Wraz z HUB-em Paragonowym resort finansów udostępnił bezpłatną aplikację mobilną e-Paragony, która umożliwia wygodne i bezpieczne zarządzanie paragonami i wydatkami z poziomu smartfona. Aplikacja e-Paragony to nowoczesna usługa, która daje możliwość przechowywania wszystkich otrzymanych paragonów w jednym miejscu. To rozwiązanie bezpieczne, dobrowolne i zapewniające anonimowość, a jednocześnie bardzo użyteczne.

REKLAMA

REKLAMA

Co umożliwia aplikacja

Aplikacja mobilna e-Paragony umożliwia:

  • odbieranie i przechowywanie elektronicznych e-paragonów,
  • zarządzanie wydatkami i przypisywanie do nich paragonów (możliwość dodawania do aplikacji również paragonów wystawionych papierowo),
  • zgłaszanie nieprawidłowości związanych z paragonami,
  • uzupełnianie informacji o gwarancjach, kontrolę gwarancji,
  • budowanie statystyk zakupowych.

Jak otrzymać e-paragon?

Aby otrzymać e-paragon:

  • zainstaluj aplikację mobilną e-Paragony autorstwa Ministerstwa Finansów (dostępną w Google Play i App Store),
  • zgłoś chęć otrzymania paragonu elektronicznego sprzedawcy w trakcie zakupów,
  • pokaż przy kasie w sklepie (który obsługuje e-paragony) swoją unikalną kartę e-Paragony (tzw. numer KID) zapisany w postaci kodu kreskowego,
  • odbierz paragon bezpośrednio w aplikacji odświeżając ekran Portfel w aplikacji.

e-Paragony 2.2

Nowa wersja aplikacji e-Paragony (wersja 2.2) jest dostępna w sklepach Google Play i Apple Store. W nowej wersji aplikacji zostały dodane przydatne funkcjonalności.

REKLAMA

Widget – funkcja pozwala dodać widget aplikacji z indywidualnym kodem kreskowym na ekranie głównym urządzenia. Zapewnia to jeszcze wygodniejsze udostępnianie do skanowania w sklepie wirtualnej karty e-Paragony.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Udostępnianie i import paragonu elektronicznego – funkcja umożliwia wygodne udostępnianie paragonu w formie zdjęcia lub pliku, który może być następnie zaimportowany przez innego użytkownika. Dzięki temu można dzielić się swoimi paragonami z innymi – np. zwracając towar.

Współdzielenie karty e-Paragony – aplikacja umożliwia bezpieczne udostępnienie karty e-Paragony innemu użytkownikowi za pomocą identyfikatora i jednorazowego hasła, ważnego przez 10 minut. Pozwala to na wspólne gromadzenie paragonów elektronicznych na kilku urządzeniach. Pomaga to w zarządzaniu wydatkami rodzinnymi.

Generowanie nowego numeru karty e-Paragony – jeśli z jakiegoś powodu użytkownik chce zmienić numer swojej wirtualnej karty e-Paragony, teraz może to zrobić wygodnie, bez ryzyka utraty dotychczas zgromadzonych paragonów.

Bezpieczeństwo i anonimowość

Instalacja aplikacji nie wymaga podawania danych osobowych – działa całkowicie anonimowo. Dane są przechowywane lokalnie na urządzeniu lub opcjonalnie w chmurze. Dostęp do aplikacji jest zabezpieczony PIN-em, biometrią i szyfrowaniem. W przypadku utraty telefonu dane można odzyskać dzięki kopii zapasowej zapisanej w chmurze.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Księgowość budżetowa
NIK skontrolował spółki komunalne. Nie jest źle

W ocenie NIK skontrolowane spółki były dobrze przygotowane do wykonywania zadań w obszarze gospodarki komunalnej. „Opracowały plany i procedury na wypadek awarii i zagrożeń, celem zapewnienia ciągłości dostaw i usług zaspokajających podstawowe potrzeby mieszkańców w sytuacji kryzysowej bądź przypisano im takie zadania w miejskich planach zarządzania kryzysowego”. .Pozytywna ocena nie dotyczyła jednak wszystkich obszarów działalności. Np. w większości przypadków spółki prawidłowo oceniały stan techniczny swojego majątku i stosowały zabezpieczenia mające na celu jego ochronę. Jednak w trzech z nich nie zapewniono jednak możliwości odtworzenia majątku z odszkodowania ubezpieczeniowego w przypadku wystąpienia znacznej szkody.

Samorządy zaskoczone podziałem pieniędzy z rezerwy na drogi i mosty

Samorządy zaskoczone propozycjami Ministerstwa Infrastruktury dotyczącymi podziału 475 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej na drogi samorządowe w 2026 r. Temat ten był jednym z głównych punktów ostatniego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Świadczenia społeczne w nowej klasyfikacji budżetowej

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych (dalej: stara klasyfikacja budżetowa) paragraf 311 „Świadczenia społeczna” obejmuje świadczenia społeczne na rzecz osób fizycznych przewidziane w obowiązujących przepisach i układach zbiorowych pracy. W artykule omówimy podział starego paragrafu 311 na 6 nowych zgodnie z nową klasyfikacją budżetową.

RIO: Przepisy nie przewidują możliwości oddzielnego pokrywania przez pracodawcę kosztów ubezpieczenia pojazdu prywatnego

Obecny system prawny nie przewiduje możliwości opłacania z budżetu gminy kosztów ubezpieczenia AC pojazdów niebędących własnością pracodawcy - wynika z wyjaśnień Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku.

REKLAMA

Rząd: Dotacja przekazywana jest na zadania a nie na finansowanie poszczególnych kosztów rodzajowych. Przykłady kosztów

Dotacje na zadania zlecone mają zapewniać realną możliwość wykonania zadania z zachowaniem określonych standardów - podkreśliła wiceminister finansów Hanna Majszczyk. Zaznaczyła przy tym, że dotacje nie mają pokrywać wszelkich kosztów według „udokumentowanego rachunku” przedstawionego przez samorządy.

Układ podmiotowy w RB-Z i RB-N (stan prawny na 17 lipca 2026 r.)

W artykule rozpisane układy przedmiotowy i podmiotowy do Rb-Z i Rb-N – źródłem jest załącznik nr 8 do rozporządzenia Ministra Finansów, funduszy i Polityki Regionalnej z 17 grudnia 2020 r. w sprawie sprawozdań jednostek sektora finansów publicznych w zakresie operacji finansowych z dnia 17 grudnia 2020 r. (j.t. Dz.U. z 2023 r., poz. 652).

Godziny ponadwymiarowe nauczyciela a wynagrodzenie urlopowe [Przykład]

Z jakiego okresu uwzględnia się średnią liczbę godzin ponadwymiarowych i doraźnych zastępstw przy ustalaniu wynagrodzenia urlopowego? Co w przypadku przerwania urlopu wypoczynkowego?

Co szkoła powinna zrobić z fakturą dotyczącą innej jednostki?

Może się zdarzyć, iż szkoła otrzymuje faktury, które dotyczą innej jednostki. W późniejszym czasie na całą wartość faktury wystawiane są faktury korygujące. Czy omyłkowo wystawione faktury trzeba księgować?

REKLAMA

Orzeczenie na rok. Czy daje prawo do 10 dni dodatkowego urlopu? [Przykład]

Prawo do dodatkowego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 10 dni pracownik nabędzie dopiero po przepracowaniu roku liczonego po dniu zaliczenia do stopnia niepełnosprawności. Jeżeli orzeczenie wygaśnie przed upływem tego roku, to pracownik nie nabędzie prawa do dodatkowego urlopu.

Zakup energii w nowej klasyfikacji budżetowej

Obecnie wydatki związane z zakupem energii elektrycznej, cieplnej oraz wody klasyfikowane są do § 426 „Zakup energii” zgodnie z załącznikiem nr 4 do rozporządzenia Ministra Finansów z 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych. Nowa klasyfikacja budżetowa przewiduje w tym zakresie dwa paragrafy: § 770 oraz § 771.

Zapisz się na newsletter
Jak dysponowane są finanse publiczne? Bądź na czasie z najnowszymi przepisami, najlepszymi praktykami oraz wskazówkami dotyczącymi księgowości budżetowej – zapisz się na newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

REKLAMA