reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Gorące pytania > Jak wylicza się pracowniczy staż pracy

Jak wylicza się pracowniczy staż pracy

Czy okres przebywania na zasiłku chorobowym płatnym przez ZUS po ustaniu zatrudnienia, a następnie zasiłek dla bezrobotnych liczy się do stażu pracy w następnym zakładzie do ustalenia nagrody jubileuszowej?

Do pracowniczego stażu pracy zalicza się wszystkie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy zaliczane na podstawie odrębnych przepisów takie jak okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych czy stypendium z urzędu pracy.

Okresu pobierania zasiłku dla bezrobotnych czy stypendium nie zalicza się do pracowniczego stażu pracy wymaganego do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej jeżeli u danego pracodawcy jest zaliczany wyłącznie staż zakładowy. Nie wlicza się natomiast okresu pobierania zasiłku chorobowego po zakończeniu zatrudnienia.

Polecamy wideoszkolenie: Zmiany w terminowych umowach o pracę

Nie należy zaliczać również pracy wykonywanej na podstawie umów cywilnoprawnych (np. zlecenia czy o dzieło) ani też okresów prowadzenia działalności gospodarczej, chyba że przepisy obowiązujące u danego pracodawcy przewidują zaliczanie tych okresów.

Podstawa prawna:

§ 2 zarządzenia w sprawie ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających do nagrody jubileuszowej oraz zasad jej obliczania i wypłacania (MP z 1989 r. Nr 44, poz. 358).

Joanna Skrobisz, prawnik, specjalista prawa pracy i ubezpieczeń społecznych

Polecamy serwis: Kadry i płace

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama