| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Gorące pytania > Kiedy pracownik powinien otrzymać dodatek funkcyjny

Kiedy pracownik powinien otrzymać dodatek funkcyjny

Pracownik otrzymał pismo, że z dniem 1 kwietnia zostaje odwołany z funkcji prokuratora rejonowego i z tym dniem zostaje mu cofnięty dodatek funkcyjny. Czy za dzień 1 kwietnia powinien otrzymać część dodatku funkcyjnego?

Tak, gdyż odwołanie z funkcji oznacza cofnięcie dodatku funkcyjnego z tą datą czyli z dniem 1 kwietnia br. W świetle art. 62 ust. 1f ustawy o prokuraturze dodatek funkcyjny przysługuje prokuratorowi w związku z pełnioną funkcją, tak więc ten składnik wynagrodzenia może przysługiwać prokuratorowi jedynie do czasu odwołania z tej funkcji. Tak wynika z uzasadnienia wyroku z dnia 30 października 2012 r. SN sygn. akt II PK 70/12. Żadne przepisy prawa nie regulują zasad wypłaty dodatku funkcyjnego, za część miesiąca.

Minister Spraw Wewnętrznych w rozporządzeniu określił jedynie wysokość dodatków funkcyjnych przysługujących prokuratorom. Tak, więc prokurator ma prawo za 1 dzień kwietnia do dodatku funkcyjnego za pełnienie funkcji prokuratora rejonowego.

Podstawa prawna:

Art. 62 ustawy o prokuraturze (Dz. U. z 2011 r. poz. 1599)

Joanna Skrobisz, prawnik, specjalista prawa pracy i ubezpieczeń społecznych

Polecamy serwis: Kadry i płace

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

Kadry i płace 2019

reklama

Ostatnio na forum

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »