reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Gorące pytania > Czy osoba zatrudniona na umowę zlecenia może być upoważniona do wykonywania kontroli merytorycznej i formalno-rachunkowej

Czy osoba zatrudniona na umowę zlecenia może być upoważniona do wykonywania kontroli merytorycznej i formalno-rachunkowej

Czy osoba zatrudniona w jednostce na umowę zlecenia może podpisywać swoim nazwiskiem faktury zakupowe na dowód wykonania ich kontroli merytorycznej i formalno-rachunkowej?

Nie, taka osoba nie może wykonywać ani kontroli merytorycznej, ani formalno-rachunkowej dowodów księgowych. Wynika to z art. 53 ust. 2 uofp, który stanowi, że kierownik jednostki sektora finansów publicznych może powierzyć określone obowiązki z zakresu gospodarki finansowej pracownikom jednostki. Osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenia (podobnie też o dzieło czy innej zawartej na podstawie k.c.) nie ma statusu pracownika jednostki, dlatego nie może wykonywać tych obowiązków.

Podstawa prawna:

Art. 53 ust. 2 ustawy o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 885)

Oprac. Izabela Motowilczuk

Polecamy serwis: Finanse publiczne

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR LEX Sektor Publiczny

Zdjęcia

Kontrola/ Fot. Fotolia
Kontrola/ Fot. Fotolia

CN - Nowa matryca stawek VAT – Towary249.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Kornat

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama