| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Kadry i płace > Wynagrodzenia > Zmiany w wynagradzaniu pracowników samorządowych 2019 r.

Zmiany w wynagradzaniu pracowników samorządowych 2019 r.

Zmiany do rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych weszły w życie już 1 stycznia 2019 r. Co się zmieniło?

Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 13 grudnia 2018 r. zmieniono rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Zmiany, o których mowa w zdaniu poprzednim dotyczą

załącznika nr 3 w II Tabeli:

1) w części A w grupie „Stanowiska kierownicze urzędnicze” lp. 10 otrzymuje brzmienie:

1

2

3

4

5

„10

Zastępca kierownika urzędu stanu cywilnego

XIII

według odrębnych przepisów

komendant gminny ochrony przeciwpożarowej

wyższe2)

4”

2) w części D w grupie „Stanowiska kierownicze urzędnicze” lp. 2 otrzymuje brzmienie:

1

2

3

4

5

„2

Naczelnik (dyrektor, kierownik) wydziału (biura) (jednostki równorzędnej), rzecznik prasowy

XV

wyższe2)

5”

Poza omówioną powyżej zmianą w rozporządzeniu w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych przypomnieć należy, że rok 2019 oraz 2020 to okres podwyżek w sferze budżetowej. Samorządy wyższe pensje mogą wypłacać już nauczycielom. Podwyżki dla nich uzależnione są od tytułu zawodowego oraz stopnia awansu zawodowego. Ta grupa zawodowa kolejne podwyżki otrzyma we wrześniu 2019 r. 

Pracownicy korpusu służby cywilnej również na podwyżki mogą liczyć. Kwota bazowa w budżetówce nie była odmrażana 11 lat, czyli od 2008 r. W roku 2019 kwota bazowa wzrosła o 43 zł. Przypomnijmy, że związkowcy wywalczyli również podwyżki dla pracowników i funkcjonariuszy KAS (Krajowej Administracji Sądowej). Pracownicy mundurowi, w tym policjanci, również od stycznia 2019 r. pobierają wyższe wynagrodzenie.

W roku 2019 więcej zarobią również pracownicy sądów. 

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

Kadry i płace 2019

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

URLOPY

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »