reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Kadry i płace > Wynagrodzenia > Wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela w 2019 r.

Wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela w 2019 r.

Minister Edukacji Narodowej podpisała rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy. O ile wzrośnie pensja nauczyciela? Od kiedy samorządy mogą wypłacać wyższe wynagrodzenie nauczycielom?

Podwyżki nauczycielskie wyniosą od 121 do 166 zł. Jak podaje resort edukacji samorządy już mogą wypłacać wyższe wynagrodzenia nauczycielom z wyrównaniem od stycznia 2019 r. Rozporządzenie dotyczące wyższych płac zostało podpisane w dniu 8 lutego 2019 r. i opublikowane w Dzienniku Ustaw. Jak wynika z informacji prasowej zamieszczonej na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji Narodowej: W dniu następującym po dniu ogłoszenia rozporządzenia w Dzienniku Ustaw, samorządy będą mogły rozpocząć wypłacanie nauczycielom podwyższonego wynagrodzenia z wyrównaniem od stycznia br.

Wysokość wynagrodzenia zależy od stopnia awansu zawodowego oraz poziomu wykształcenia nauczyciela. Zakładając, że nauczyciel posiada tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym zarobi od 2538 zł (nauczyciel stażysta) do 3483 zł (nauczyciel dyplomowany).

Zobacz: Wynagrodzenia

Nauczyciel, który skończył kolegium nauczycielskie zarobi od 2230 zł (nauczyciel stażysta) do 2651 zł (nauczyciel dyplomowany).

Wysokość minimalnych stawek pensji nauczycielskich obowiązujących od dnia 1 stycznia 2019 r. znaleźć można w załączniku do rozporządzenia z dnia 8 lutego 2019 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy (poz. 249).

W dniu 1 września 2019 r. nauczyciele mają otrzymać kolejne podwyżki.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Brzostowska

Konsultant podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama