reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Kadry i płace > Wynagrodzenia > Jak ustalić podstawę obliczania nagrody jubileuszowej w 2016 r.

Jak ustalić podstawę obliczania nagrody jubileuszowej w 2016 r.

Pracownik w kwietniu 2016 r. nabył prawo do nagrody jubileuszowej. W podstawie uwzględnia się stałe składniki należne w miesiącu nabycia prawa do nagrody oraz średnią z trzech miesięcy poprzedzających miesiąc nabycia prawa do nagrody – przy składnikach zmiennych. Czy do podstawy nagrody należy przyjąć premię należną za styczeń, luty i marzec, czy wypłaconą w lutym (za styczeń) i w marcu (za luty) i podzielić przez 3?

Do obliczenia podstawy wymiaru nagrody jubileuszowej należy przyjąć dwie premie, tj. wypłacone odpowiednio: w lutym (za styczeń) i w marcu (za luty), w styczniu bowiem nie było żadnej wypłaty zmiennego składnika. Sumę premii dzieli się przez 3, bo taki okres jest brany pod uwagę przy obliczeniach. W styczniu kwota z tytułu zmiennych składników wynosi 0 zł, co nie oznacza, że miesiąc ten został pominięty.

Pracownik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody. Nagrodę jubileuszową wypłaca się niezwłocznie po nabyciu przez pracownika prawa do tej nagrody, a więc po upływie określonego czasu zatrudnienia, uprawniającego do nagrody. W praktyce nagroda powinna być wypłacona w terminie najbliższej wypłaty wynagrodzenia za pracę przyjętym u danego pracodawcy, przypadającym po ustaleniu wymaganego stażu, z uwzględnieniem czasu potrzebnego na jej obliczenie i sporządzenie listy płac.

Zobacz serwis: Kadry i płace

Przeczytaj w INFORLEX.PL Sektor publiczny cały artykuł: Jak ustalić podstawę obliczania nagrody jubileuszowej

W artykule przedstawiono również sposób obliczania nagrody jubileuszowej.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Warzecha – Ważydrąg

Ekspert podatkowy, księgowa, właścicielka Biura Rachunkowego EVA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama