Jak ustalić podstawę obliczania nagrody jubileuszowej w 2016 r.
REKLAMA
REKLAMA
Do obliczenia podstawy wymiaru nagrody jubileuszowej należy przyjąć dwie premie, tj. wypłacone odpowiednio: w lutym (za styczeń) i w marcu (za luty), w styczniu bowiem nie było żadnej wypłaty zmiennego składnika. Sumę premii dzieli się przez 3, bo taki okres jest brany pod uwagę przy obliczeniach. W styczniu kwota z tytułu zmiennych składników wynosi 0 zł, co nie oznacza, że miesiąc ten został pominięty.
REKLAMA
Pracownik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody. Nagrodę jubileuszową wypłaca się niezwłocznie po nabyciu przez pracownika prawa do tej nagrody, a więc po upływie określonego czasu zatrudnienia, uprawniającego do nagrody. W praktyce nagroda powinna być wypłacona w terminie najbliższej wypłaty wynagrodzenia za pracę przyjętym u danego pracodawcy, przypadającym po ustaleniu wymaganego stażu, z uwzględnieniem czasu potrzebnego na jej obliczenie i sporządzenie listy płac.
Zobacz serwis: Kadry i płace
Przeczytaj w INFORLEX.PL Sektor publiczny cały artykuł: Jak ustalić podstawę obliczania nagrody jubileuszowej
W artykule przedstawiono również sposób obliczania nagrody jubileuszowej.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.