reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Wzrost płac w budżetówce w 2017 r.

Wzrost płac w budżetówce w 2017 r.

W 2017 r. fundusz płac w budżetówce ma wzrosnąć o 1,3%. O podwyżkach zdecyduje rząd.

Dodatkowe środki na wynagrodzenia w sferze budżetowej w 2017 r.

Rząd zdecyduje we wtorek o wzroście płac w budżetówce

Propozycja średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na rok 2017 to jeden z punktów wtorkowego posiedzenia rządu. Zgodnie z zapowiedziami przyszłoroczny fundusz płac w budżetówce ma wzrosnąć o 1,3 proc.

Polecamy produkt: Umowy terminowe – jak zawierać i wypowiadać (książka)

Ministerstwo Finansów poinformowało PAP, że wszystkie wskaźniki zostały zawarte w Aktualizacji Programu Konwergencji i nie będzie zmian w stosunku do tych zapisów.

W Wieloletnim Planie Finansowym Państwa na lata 2016-2019, których częścią jest APK, czytamy, że w kolejnych latach, tj. od 2017 r. założono "stopniowe, w miarę poprawy sytuacji fiskalnej oraz w ramach limitu wydatków przewidzianego przez stabilizującą regułę wydatkową, zwiększanie funduszu wynagrodzeń państwowych jednostek budżetowych przy jednoczesnym zachowaniu aktualnie istniejących systemów indeksacji dla części pracowników sektora instytucji rządowych i samorządowych".

Wskazano, że tym roku na wzrost wynagrodzeń w budżetówce przeznaczono 2 mld zł. Kwota ta uwzględnia dodatkowe środki na wynagrodzenia dla grup pracowników, które od 2010 r. były objęte "zamrożeniem".

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk powiedział PAP w zeszłym tygodniu, że przyjęta w ubiegły czwartek przez komitet kwota wzrostu wynagrodzeń w państwowych jednostkach budżetowych na 2017 r. to 1,4 mld zł, co odpowiada wzrostowi funduszu płac średnio o 1,3 proc.

Polecamy serwis: Kadry i płace

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Informacja Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama