REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W jakim paragrafie ująć wydatki poniesione w związku z odbiorem boiska

Renata Niemiec
W jakim paragrafie ująć wydatki poniesione w związku z odbiorem boiska
W jakim paragrafie ująć wydatki poniesione w związku z odbiorem boiska
Monkey Business Images
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Otrzymaliśmy rachunek za odbiór boiska przez osobę uprawnioną. Na rachunku wskazano ekwiwalent za odbiór boiska na podstawie uchwały Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz zwrot kosztów dojazdu. Na podstawie jakich dokumentów i w jakim paragrafie ująć ten wydatek (czy bez umowy tylko ten rachunek za ekwiwalent)?

Właściwym paragrafem do ujęcia wydatku za odbiór boiska oraz zwrotu kosztów podróży będzie § 303 „Różne wydatki na rzecz osób fizycznych” z właściwą czwartą cyfrą.

REKLAMA

Paragraf § 303 „Różne wydatki na rzecz osób fizycznych” obejmuje wydatki osobowe oraz wydatki z tytułu świadczeń rzeczowych niezaliczone do paragrafów: 302, 304, 305, 307, 311, 321, 323 do 326, 401 do 410, 417 i 418, jak wynika z załącznika nr 4 do rozporządzenia Ministra Finansów z 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych.

Zobacz również: W jakim paragrafie ująć wydatki z tytułu udziału w Programie Powszechnej Dwujęzyczności

W paragrafie tym ujmuje się m.in.:

diety dla radnych jednostek samorządu terytorialnego i członków komisji organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

zwrot kosztów podróży radnych,

● podróże zagraniczne osób niebędących pracownikami jednostki,

● wydatki ponoszone na wynagrodzenie sołtysów za udział w posiedzeniu rady gminy,

● wydatki ponoszone na wynagrodzenie dla radnych za udział w posiedzeniu komisji,

● ekwiwalenty za zalesianie gruntów leśnych,

 

Uzyskanie przez kluby piłkarskie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach prowadzonych przez Polski Związek Piłki Nożnej (dalej: PZPN) uzależnione jest od spełnienia przez nie określonych w odrębnych przepisach kryteriów:

● prawnych,

● sportowych, w tym dotyczących infrastruktury,

● administracyjno-finansowych.

Sporządzenie protokołu z odbioru/weryfikacji boiska jest jedną z czynności, bez której nie można rozpocząć rozgrywek piłki nożnej. Protokół ten sporządza komisja powołana przez PZPN.

W praktyce przedstawia się to tak, że koszty weryfikacji boisk kluby sportowe wypłacają na podstawie delegacji wystawionej przez właściwy organ prowadzący rozgrywki. Ponadto członkowie komisji otrzymują na podstawie delegacji zryczałtowany koszt dojazdu według stawek uregulowanych przez dany PZPN.

RENATA NIEMIEC

finansista, posiada długoletni staż pracy w jednostce samorządu terytorialnego oraz doświadczenie w zakresie finansów i rachunkowości jednostek sektora finansów publicznych, obecnie główny księgowy w jednostce budżetowej

PODSTAWA PRAWNA

● załącznik nr 4 do rozporządzenia Ministra Finansów z 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych (j.t. Dz.U. z 2014 r. poz. 1053; ost.zm. Dz.U. z 2015 r. poz. 1952)

Polecamy serwis: Rachunkowość budżetowa

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Rachunkowość Budżetowa

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Trwają wypłaty dodatkowych pieniędzy dla nauczycieli. Kwota jest niemała, bo ponad 2000 zł, ale trzeba od niej zapłacić podatek.

Trwają wypłaty dodatkowych pieniędzy dla nauczycieli. Kwota jest niemała, bo ponad 2000 zł, jednak świadczenie urlopowe nie jest świadczeniem socjalnym, a więc trzeba je opodatkować. Na konta trafi więc o 12 proc. mniej.

Zbliża się termin złożenia sprawozdania SP-1. Kto musi je złożyć i co w nim wykazać? To ważne m.in. dla podatku od nieruchomości.

Jest coraz mniej czasu na złożenie części B sprawozdania SP-1. Czy wiesz, kto musi je złożyć, do kiedy i co w nim wykazać? Przepisy jasno to regulują, ale w praktyce pojawiają się problemy.

Kogo można zgłosić do swojego ubezpieczenia? Katalog jest dość szeroki

Ubezpieczony, który ma niepracujących bliskich może ich zgłosić ich do własnego ubezpieczenia zdrowotnego, aby mogli bezpłatnie korzystać z opieki zdrowotnej jako członkowie rodziny. Za bliskich nie płaci się składki na ubezpieczenie zdrowotne. Pamiętajmy też, że nie tylko dziecko można głosić do swojego ubezpieczenia zdrowotnego

Kiedy ZUS wypłaci zasiłek chorobowy?

Kiedy zasiłki chorobowe wypłaca ZUS, a kiedy pracodawca? W jakim terminie? Gdzie można znaleźć wystawione przez lekarza elektroniczne zwolnienie lekarskie? Czy trzeba składać wniosek o zasiłek?

REKLAMA

Ważne dla samorządów terminy w sprawozdawczości na III kwartał 2024 r.

Jakie są najważniejsze nadchodzące terminy w sprawozdawczości i kogo dotyczą? Prezentujemy przydatne zestawienie.

Dla kogo nauczycielskie świadczenie kompensacyjne?

Aby nauczyciel mógł otrzymać emeryturę przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego, musi spełnić określone warunki. Jakie? Co warto wiedzieć o nauczycielskim świadczeniu kompensacyjnym?

Podwyżki w ochronie zdrowia od 1 lipca 2024 roku. Komu się należą i jak je obliczyć?

Jak co roku 1 lipca, podmioty lecznicze mają obwiązek podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników ochrony zdrowia. Większe wynagrodzenie otrzymają m.in. pielęgniarki, lekarze, opiekunowie medyczni, ale także „nowe” zawody medyczne jak asystentki stomatologiczne oraz higienistki stomatologiczne.

Wymiar czasu pracy osoby zatrudnionej na zastępstwo

Czy wymiar etatu w umowie na zastępstwo może być mniejszy niż ten, w którym pracował pracownik zastępowany? Co warto wiedzieć o umowie na zastępstwo?

REKLAMA

Podwójna składka zdrowotna pracującego emeryta. Czy będą zmiany?

Ministerstwo Zdrowia udzieliło odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie podwójnej składki zdrowotnej pracujących emerytów. Co z niej wynika? Jakie są aktualne przepisy?

Wczasy pod gruszą i zwrot za kolonie 2024 r. Dla kogo?

Tzw. wczasy pod gruszą czy zwrot za kolonie to popularne formy dofinansowania, jakie pracodawca może przyznać pracownikom z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Kto może otrzymać takie świadczenia?

REKLAMA