reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Rachunkowość budżetowa > Wydatki strukturalne > Zakup książek na uzupełnienie księgozbioru

Zakup książek na uzupełnienie księgozbioru

Do kodu 73 zakwalifikowano wydatki poniesione na zakup książek (lektury, podręczniki i inne) do biblioteki szkolnej na uzupełnienie księgozbioru (szkoła podstawowa). Czy zakup książek w tym przypadku stanowi wydatek strukturalny?

Nie, co do zasady przyjmuje się, że wydatki poniesione na zakup książek (lektur, podręczników i innych) do biblioteki szkolnej w szkole podstawowej na uzupełnienie księgozbioru bez remontu pomieszczenia nie stanowią wydatków strukturalnych.

Wyjątek stanowi sytuacja, gdy zakup książek (lektur, podręczników) do biblioteki szkolnej w szkole podstawowej jest realizowany w ramach działania/zadania polegającego na budowie, rozbudowie, przebudowie, modernizacji biblioteki – poniesione wydatki należy ująć w obszarze XIII. Inwestycje w infrastrukturę społeczną, w kodzie 75. Infrastruktura edukacji.

Odnośnie do wydatków ujmowanych w obszarze XII. Poprawa jakości kapitału ludzkiego, w kodzie 73. Działania na rzecz zwiększenia udziału w kształceniu i szkoleniu przez całe życie, w szczególności poprzez przedsięwzięcia na rzecz ograniczenia przedwczesnej rezygnacji z dalszej nauki w szkole, minimalizowania dyskryminacji ze względu na płeć oraz poprawy jakości i dostępu do kształcenia na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym oraz kształcenia i szkoleń na poziomie wyższym, dotyczą one m.in. wydatków ponoszonych na wyposażenie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe w nowoczesne materiały dydaktyczne (w tym podręczniki szkolne) zapewniające wysoką jakość kształcenia.

PODSTAWY PRAWNE

● Rozporządzenie Ministra Finansów z 10 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych (Dz.U. Nr 44, poz. 255)

Polecamy również serwis INFORRB: Wydatki strukturalne

reklama

Czytaj także

Aktualizacja: 15.05.2014

Autor:

Zdjęcia

Zakup książek, wydatki strukturalne/ Fot. Fotolia
Zakup książek, wydatki strukturalne/ Fot. Fotolia

PIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Arena Advisory

Doradzamy klientom we wszystkich obszarach podatkowych i prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama