reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Rachunkowość budżetowa > Wydatki strukturalne > Czy wynagrodzenie za prowadzenie zajęć dodatkowych w przedszkolu jest wydatkiem strukturalnym

Czy wynagrodzenie za prowadzenie zajęć dodatkowych w przedszkolu jest wydatkiem strukturalnym

Do tej pory zajęcia dodatkowe w przedszkolu: angielski i rytmika były finansowane przez rodziców. W ubiegłym roku nastąpiła zmiana i rodzice przestali płacić za takie zajęcia, ponieważ to urząd miasta pokrywa koszty zajęć dodatkowych. W praktyce wygląda to tak, że przedszkole zatrudnia osoby prowadzące zajęcia na umowę o pracę i płaci im wynagrodzenie. Czy takie wynagrodzenie stanowi wydatek strukturalny?

W przypadku realizacji zajęć dodatkowych dla dzieci, które są prowadzone zupełnie nieodpłatnie (rodzice nie ponoszą żadnych opłat w związku z uczestnictwem ich dzieci w zajęciach), wydatki poniesione przez przedszkole na wynagrodzenie osób prowadzących te zajęcia będą stanowiły wydatki strukturalne, które należy ująć w obszarze XII. Poprawa jakości kapitału ludzkiego, w kodzie 73. Działania na rzecz zwiększenia udziału w kształceniu i szkoleniu przez całe życie, w szczególności poprzez przedsięwzięcia na rzecz ograniczenia przedwczesnej rezygnacji z dalszej nauki w szkole, minimalizowania dyskryminacji ze względu na płeć oraz poprawy jakości i dostępu do kształcenia na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym oraz kształcenia i szkoleń na poziomie wyższym.

Zobacz: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Zobacz również w Platformie Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy INFORRB: Czy prenumerata roczna w przedszkolu stanowi wydatek strukturalny

AGATA PIŁAT

specjalista w zakresie wydatków strukturalnych

Podstawy prawne

● rozporządzenie Ministra Finansów z 10 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych (Dz.U. Nr 44, poz. 255).

Polecamy serwis: Rachunkowość budżetowa

reklama

Czytaj także

Aktualizacja: 01.08.2014

Autor:

Źródło:

Rachunkowość Budżetowa

Zdjęcia

Czy wynagrodzenie za prowadzenie zajęć dodatkowych w przedszkolu jest wydatkiem strukturalnym/ Fot. Fotolia
Czy wynagrodzenie za prowadzenie zajęć dodatkowych w przedszkolu jest wydatkiem strukturalnym/ Fot. Fotolia

Klasyfikacja Budżetowa 2021129.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni

Polska Kancelaria świadcząca kompleksową obsługę prawną.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama