| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Rachunkowość budżetowa > Wydatki strukturalne > W którym kodzie ująć wydatki poniesione na zakup pomocy dydaktycznych

W którym kodzie ująć wydatki poniesione na zakup pomocy dydaktycznych

Czy wydatki poniesione na zakup pomocy dydaktycznych potrzebnych do realizacji kształcenia w zawodzie florysta, czyli kredki, linijka, cyrkiel, ekierka, rękawice nakrapiane, statyw laboratoryjny (łącznik, łapa) – będą stanowiły wydatki strukturalne i w jakim kodzie należy je ująć?

Do wydatków strukturalnych w zakresie pomocy dydaktycznych można zaliczyć jedynie zakup wyposażenia szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, w nowoczesne materiały dydaktyczne (w tym podręczniki szkolne) zapewniające wysoką jakość kształcenia.

Wymienione w pytaniu pomoce (oprócz statywu laboratoryjnego) nie mieszczą się w pojęciu „nowoczesne”, tak więc tylko część poniesionego wydatku będzie mogła być ujęta w obszarze XII. Poprawa jakości kapitału ludzkiego, w kodzie 73. Działania na rzecz zwiększenia udziału w kształceniu i szkoleniu przez całe życie, w szczególności poprzez przedsięwzięcia na rzecz ograniczenia przedwczesnej rezygnacji z dalszej nauki w szkole, minimalizowania dyskryminacji ze względu na płeć oraz poprawy jakości i dostępu do kształcenia na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym oraz kształcenia i szkoleń na poziomie wyższym.

AGATA PIŁAT

specjalista w zakresie wydatków strukturalnych

Podstawy prawne

● rozporządzenie Ministra Finansów z 10 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych (Dz.U. Nr 44, poz. 255)

● Materiał pomocniczy „Przykłady typów projektów według kodów klasyfikacji i obszarów tematycznych dla nowej klasyfikacji wydatków strukturalnych” (www.mf.gov.pl -> Działalność -> Finanse publiczne -> Budżet państwa -> Klasyfikacja wydatków strukturalnych -> Zasady sporządzania sprawozdań o wydatkach strukturalnych za lata 2010–2013)

Polecamy w INFORRB

Czy kursy i szkolenia dla pracowników urzędu gminy są wydatkami strukturalnymi

W jakim kodzie ująć wydatki na organizację imprez sportowych w ośrodku sportu i rekreacji

Czy wynagrodzenie nauczyciela za zajęcia dodatkowe stanowi wydatek strukturalny

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

Pracownicy służby zdrowia

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »