reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Rachunkowość budżetowa > Wydatki strukturalne > Czy instalacja i konfiguracja serwisu BIP stanowi wydatek strukturalny

Czy instalacja i konfiguracja serwisu BIP stanowi wydatek strukturalny

Czy serwis BIP – instalacja oraz konfiguracja (zgodnie z opisem z faktury) należy zaliczyć do wydatku strukturalnego? Jeżeli tak, to do jakiego kodu należy przypisać ten wydatek?

W przypadku pierwszej instalacji serwisu BIP – jeżeli wcześniej go nie było, poniesione wydatki należy ująć w obszarze II. Społeczeństwo informacyjne, w kodzie 13. Usługi i aplikacje dla obywateli (e-zdrowie, e-administracja, e-edukacja, e-integracja itp.).

Jeżeli jednak wcześniej strona BIP istniała i wydatki zostały poniesione na modernizację serwisu lub utworzenie kolejnej wersji, poniesionych wydatków nie należy zaliczać do strukturalnych.

Czy wydatki poniesione na modernizację instalacji centralnego ogrzewania w budynku, gdzie znajdują się zarówno lokale mieszkalne, jak i użytkowe, będą stanowiły wydatki strukturalne? Czy należy rozdzielić kwoty na lokale mieszkalne i użytkowe i zakwalifikować tylko wydatek dotyczący lokali mieszkalnych? – Odpowiedź na to pytanie będzie można znaleźć już w najbliższym numerze RB.

Podstawy prawne:

  • rozporządzenie Ministra Finansów z 10 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych (Dz.U. Nr 44, poz. 255)
  • Materiał pomocniczy „Przykłady typów projektów według kodów klasyfikacji i obszarów tematycznych dla nowej klasyfikacji wydatków strukturalnych” (www.mf.gov.pl -> Działalność -> Finanse publiczne -> Budżet państwa -> Klasyfikacja wydatków strukturalnych -> Zasady sporządzania sprawozdań o wydatkach strukturalnych za lata 2010–2013)

Polecamy w INFORRB:

Czy wynagrodzenie nauczyciela za zajęcia dodatkowe stanowi wydatek strukturalny

Czy zakup podręczników dla wychowanków domów dziecka jest wydatkiem strukturalnym

W którym kodzie wykazać wydatki na kulturę fizyczną i sport

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Wnuczek

Jestem aplikantem adwokackim Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. W swojej pracy wspierałem klientów w obszarze prawa podatkowego i postępowań.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama