reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Sprawozdawczość > Sprawozdawczość budżetowa > Wykazanie w sprawozdaniu Rb-28S w kolumnie „Zaangażowanie” naliczonego dodatkowego wynagrodzenia rocznego

Wykazanie w sprawozdaniu Rb-28S w kolumnie „Zaangażowanie” naliczonego dodatkowego wynagrodzenia rocznego

Dodatkowe wynagrodzenie roczne stanowi tytuł wydatku następnego roku, wobec czego zaangażowanie w danym roku budżetowym ujmować będzie kwotę dodatkowego wynagrodzenia rocznego, wypłaconego w danym roku budżetowym.

Zgodnie z rozporządzeniem o sprawozdawczości budżetowej, w kolumnie „Zaangażowanie” sprawozdania Rb-28S wykazuje się dane dotyczące zaangażowania planu wydatków budżetowych roku bieżącego na podstawie obrotów wynikających ze strony Ma konta 998 „Zaangażowanie wydatków budżetowych roku bieżącego”.

Zaangażowanie z tytułu wydatków roku następnego, w tym dodatkowego wynagrodzenia rocznego, podlegać będzie ewidencji na koncie 999 „Zaangażowanie wydatków budżetowych przyszłych lat” i nie będzie wykazywane w sprawozdaniu Rb-28S.

Polecamy produkt: Sprawozdawczość budżetowa

Kwota dodatkowego wynagrodzenia rocznego wykazywana będzie natomiast z tytułu naliczenia dodatkowego wynagrodzenia rocznego jako zobowiązania niewymagalne, ujmowane na kontach zespołu 2 „Rozrachunki i rozliczenia”, w tym na kontach:

● 225 „Rozrachunki z budżetami”,

● 229 „Pozostałe rozrachunki publicznoprawne”.

W kolumnie „Zobowiązania” sprawozdania Rb-28S wykazuje się wszystkie bezsporne zobowiązania niespłacone do końca okresu sprawozdawczego. W kolumnie tej należy wykazać wszystkie zobowiązania dotyczące wydatków, zarówno niewymagalnych, jak i wymagalnych, których termin zapłaty minął przed upływem okresu sprawozdawczego, a nie są one przedawnione ani umorzone.

Zobacz również: Sprawozdania budżetowe – zmiany w 2016 i 2017 r.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Tanecki

Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama