reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Podwyżki dla funkcjonariuszy Służby Więziennej z wyrównaniem od 1 stycznia 2020 r.

Podwyżki dla funkcjonariuszy Służby Więziennej z wyrównaniem od 1 stycznia 2020 r.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie dotyczące podwyżek dla funkcjonariuszy Służby Więziennej. O ile wzrosną ich wynagrodzenia?

Rozporządzenie w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Więziennej to wynik porozumienia pomiędzy NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa i Ministerstwem Sprawiedliwości. Nową wielokrotność kwoty bazowej podniesiono z poziomu 3,71 do 3,81.

Zgodnie z porozumieniem, funkcjonariusze otrzymają od 1 stycznia 2020 r. podwyżkę uposażenia. Ma ona wynieść średnio miesięcznie 460 zł na etat. Podwyżki będą wypłacane z wyrównaniem od 1 stycznia 2020 r.

Polecamy: Ustawa o rachunkowości 2020 z komentarzem do zmian

Jak wyjaśniali autorzy rozporządzenia, ustalenie nowej wielokrotności kwoty bazowej, określającej wysokość przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy Służby Więziennej, ma na celu podwyższenie poziomu uposażeń funkcjonariuszy w celu stworzenia korzystniejszych warunków motywujących do zwiększenia zaangażowania i skuteczności działania.

Środki finansowe na wzrost uposażeń zostały zaplanowane w projekcie ustawy budżetowej na rok 2020.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Redlicki

Aplikant radcowski w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama