reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Uchwały podatkowe na 2016 rok

Uchwały podatkowe na 2016 rok

Uchwały podatkowe na 2016 rok powinny zostać podjęte odpowiednio wcześnie. Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie przypomina o uwzględnieniu istotnych zmian podatkowych.

RIO w Warszawie przypomina o obowiązku odpowiednio wczesnego podjęcia uchwał podatkowych na 2016 r. W pierwszej kolejności powinny one ustanawiać istnienie obowiązku podatkowego, następnie wskazywać wysokość stawek, przy czym zapisy te mogą znaleźć odzwierciedlenie w jednej uchwale dotyczącej danej opłaty/podatku. Szczególną uwagę należy zwrócić na datę wejścia w życie uchwały tak, aby posiadała ona moc obowiązującą od 1 stycznia 2016 r.

Przy podejmowaniu ww. uchwał należy uwzględnić szereg istotnych zmian wynikających z nowelizacji ustaw podatkowych.

Izba wskazuje na obwieszczenia Ministra Finansów z 5 sierpnia 2015 r. w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2016 r. (M.P. z 19.08.2015 r. poz. 735). Określa ono maksymalne granice stawek podatku od nieruchomości, które będą obwiązywać w przyszłym roku. RIO zwraca uwagę, że w związku z deflacją (wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w pierwszym półroczu 2015 r. w stosunku do pierwszego półrocza 2014 r., wyniósł 98,8 - spadek cen o 1,2 %) część stawek jest niższa niż w ubiegłym roku.

Źródło: Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie

Polecamy serwis: Podatki

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Groński

Radca prawny i Partner Zarządzający (komplementariusz) w kancelarii LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. we Wrocławiu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama