reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Podwyżki dla pracowników administracji spoza służby cywilnej w 2016 r.

Podwyżki dla pracowników administracji spoza służby cywilnej w 2016 r.

Wynagrodzenia pracowników nie będących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej wzrosną od 1 stycznia 2016 r. To efekt nowego rozporządzenia Rady Ministrów.

Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników nie będących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek

Rada Ministrów wydała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników nie będących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek, przedłożone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Redakcja poleca: Ustawa o rachunkowości z komentarzem do zmian (książka)

Od 1 stycznia 2016 r. wzrosną wynagrodzenia pracowników nie będących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek. Środki na ten cel zagwarantowano w ustawie budżetowej na 2016 r. Po zmianach maksymalne wynagrodzenia zasadnicze będą kształtować się od 2 000 zł (I kategoria zaszeregowania) do 6 400 zł (XXI kategoria zaszeregowania).

Nie przewidziano podwyższenia minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego. Jednak, aby pracodawca mógł elastycznie kształtować wynagrodzenia pracowników, maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego podwyższono w każdej kategorii zaszeregowana (I-XXI) o 25 proc. w stosunku do stawek obowiązujących od 1 stycznia 2013 r. Maksymalne stawki nie powodują automatycznych wzrostów wynagrodzeń zasadniczych.

Zmiana dotyczy załącznika nr 1 do rozporządzenia, Tabeli D – Tabela miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pozostałych pracowników urzędów i jednostek.

Wejście w życie rozporządzenia umożliwi pracodawcy ustalenie dla pracowników miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego należnych od 1 stycznia 2016 r.

Źródło: premier.gov.pl

Polecamy serwis: Kadry i płace

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Partner Zarządzający Advicero Nexia, Doradca Podatkowy nr wpisu 09935

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama