reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Finanse publiczne > Plan finansowy > Sposób prowadzenia gospodarki finansowej samorządowych jednostek oświatowych

Sposób prowadzenia gospodarki finansowej samorządowych jednostek oświatowych

Zarządy jednostek samorządu terytorialnego przekazują dyrektorom podległych samorządowych szkół i placówek oświatowych, w terminie 7 dni od dnia przekazania projektu uchwały budżetowej organowi stanowiącemu jednostki samorządu terytorialnego, informacje o kwotach dochodów i wydatków budżetowych przyjętych w projekcie uchwały budżetowej w celu opracowania projektów planów finansowych.

Projekty planów finansowych sporządza się w szczegółowości:

● dochody – dział, rozdział, paragraf,

● wydatki – dział, rozdział, paragraf.

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych opracowują projekty planów finansowych, zapewniając zgodność kwot dochodów i wydatków z projektem uchwały budżetowej. Tak zatwierdzony przez dyrektora jednostki oświatowej projekt planu finansowego przekazywany jest zarządowi jednostki samorządu terytorialnego w terminie 30 dni od dnia otrzymania informacji o kwotach dochodów i wydatków budżetowych przyjętych w projekcie uchwały budżetowej, nie później jednak niż do 22 grudnia roku poprzedzającego rok budżetowy.

Polecamy produkt: Ustawa o finansach publicznych z komentarzem do zmian (PDF)

Zarządy jednostek samorządu terytorialnego weryfikują otrzymane projekty planów finansowych pod względem ich zgodności z projektem uchwały budżetowej i w przypadku stwierdzenia różnic wprowadzają w nich właściwe zmiany, informując o dokonanych zmianach dyrektorów szkół i placówek oświatowych w terminie 7 dni od dnia otrzymania projektu planu finansowego, nie później niż do 27 grudnia roku poprzedzającego rok budżetowy.

ZAPAMIĘTAJ!

Projekty planów finansowych szkół i placówek oświatowych stanowią podstawę ich gospodarki finansowej w okresie od 1 stycznia roku budżetowego do dnia opracowania planu finansowego na podstawie informacji o kwotach dochodów i wydatków wynikających z uchwały budżetowej.

Na podstawie tych danych dyrektorzy szkół i placówek oświatowych w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia otrzymania informacji o kwotach dochodów i wydatków budżetowych, przyjętych w uchwale budżetowej, sporządzają plany finansowe dla swoich jednostek poprzez dostosowanie projektów planów finansowych.

Tak przygotowane plany finansowe dyrektorzy szkół i placówek oświatowych przedkładają do zarządu jednostki samorządu terytorialnego.

W toku wykonywania budżetu dopuszczalne jest wprowadzanie zmian w planach dochodów i wydatków. O takich zmianach zarząd jednostki samorządu terytorialnego zawiadamia swoje jednostki oświatowe. Zawiadomienie to stanowi podstawę dokonania zmian w planach finansowych szkół i placówek oświatowych.

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych mogą dokonywać przeniesień planowanych wydatków w planach finansowych swoich jednostek w granicach upoważnień przyznanych przez zarząd jednostki samorządu terytorialnego.

Polecamy serwis: Finanse publiczne

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DoxyChain

We change business reality

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama