REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zmiana miejsca zatrudnienia w okresie trwania stażu

Nauczyciel, awans zawodowy/ Fot. Fotolia
Nauczyciel, awans zawodowy/ Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w trakcie stażu zmienili miejsce zatrudnienia (chodzi o zmianę pracodawcy) pod warunkiem, że podjęli zatrudnienie nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania poprzedniego stosunku pracy, do okresu stażu u nowego pracodawcy zalicza się okres stażu odbytego w szkole, w której byli poprzednio zatrudnieni.

Zmiana zatrudnienia a kontynuacja stażu na awans zawodowy

Zgodnie z art. 9f ust.2 KN nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2 KN, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

REKLAMA


Do powyższego artykułu odwołuje się jeszcze art. 9f ust.3 KN, który mówi, że ocenę, o której mowa w art. 9f ust. 2 KN, uwzględnia się przy dokonywaniu oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres całego stażu. Art. 9c ust. 1 pkt 2 KN określa ile czasu trwa staż na stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego i nauczyciela dyplomowanego, czyli 2 lata i 9 miesięcy.

Polecamy serwis: Kadry i płace

REKLAMA

Na podstawie powyższych uregulowań należy stwierdzić, że nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w trakcie stażu zmienili miejsce zatrudnienia (chodzi o zmianę pracodawcy) pod warunkiem, że podjęli zatrudnienie nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania poprzedniego stosunku pracy, do okresu stażu u nowego pracodawcy zalicza się okres stażu odbytego w szkole, w której byli poprzednio zatrudnieni.

Jednak należy zadbać o to, aby dyrektor (poprzedni pracodawca) wystawił pozytywną ocenę dorobku zawodowego za okres dotychczas odbytego stażu. Dlatego zgodnie z art. 9c ust. 3 KN należy złożyć dyrektorowi sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego za okres dotychczas odbytego stażu. Zgodnie z art. 9c ust. 6 KN dyrektor ustali w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania, ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za ten okres. W nowym miejscu pracy należy pamiętać, aby dokonać zamiany w zatwierdzonym wcześniej planie rozwoju zawodowego uwzględniając w nim działania, jakie planuje podejmować się w nowym miejscu pracy. Taką zmianę w planie rozwoju zawodowego, dokonuje się w oparciu o zgodę nowego dyrektora.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podobnie jak u wcześniejszego pracodawcy w nowym miejscu pracy nauczyciel kontraktowy i mianowany musi zostać zatrudniony w wymiarze co najmniej ½ obowiązkowego wymiaru prowadzonych zajęć (art.3 pkt 3 KN). Zmiana polegająca na prowadzeniu u nowego pracodawcy innych zajęć nie może spowodować przerwania stażu pod warunkiem, że do prowadzenia tych zajęć nauczyciel będzie posiadał pełne kwalifikacje.

Nie zaszkodzi poinformować na piśmie nowego dyrektora, że będzie kontynuowało się staż w nowym miejscu pracy.

Polecamy w INFORRB

Czy z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie urlopu wypoczynkowego przysługuje zasiłek

Czy w świadectwie pracy powinny się znaleźć informacje o nieusprawiedliwionych nieobecnościach pracownika

Kiedy rodzic małoletniego dziecka może zostać zatrudniony w równoważnym czasie pracy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Księgowość budżetowa
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Nowe Standardy - Global Internal Audit Standards™

  Nowe Standardy mówią jasno – jako audytorzy jesteśmy częścią organizacji, i – oczywiście zachowując pełen obiektywizm – pomagamy jej osiągnąć właściwe cele.

  Roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach a likwidacja gminnej jednostki budżetowej

  Na jakim podmiocie ciąży obowiązek złożenia rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach w przypadku likwidacji gminnej jednostki budżetowej?

  Ustawa budżetowa na 2024 rok bez poprawek Senatu. Trafi teraz do podpisu Prezydenta

  Prezydent RP może podpisać ustawę budżetową, ewentualnie - zwrócić się do Trybunału Konstytucyjnego o ocenę zgodności jej zapisów z ustawą zasadniczą.;

  Samorządy mogą odetchnąć – w 2024 roku nie będzie obowiązkowego KSeF

  Wdrożenie KSeF budzi wiele emocji, a szczególnie dużo jest ich w jednostkach budżetowych objętych centralizacją. Z uwagi na ich szczególną strukturę, wdrożenie KSeF wiązałoby się w ich przypadku z jeszcze większymi komplikacjami, niż u pozostałych podatników.

  REKLAMA

  To już ostatni dzień na złożenie części A sprawozdania SP-1. Sprawdź czy wiesz jakie dane w nim wykazać.

  Sprawozdanie SP-1, czyli sprawozdanie w zakresie podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego na stałe weszło do katalogu sprawozdawczości budżetowej. Trzeba poświęcić mu uwagę dwa razy w roku. Po raz pierwszy już w styczniu, bo wójt, burmistrz lub prezydent miasta, jako organy podatkowe właściwe w sprawach podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku leśnego mają obowiązek złożyć część A sprawozdania w terminie do 10 stycznia.

  Średnio 600 zł „pod choinkę” w urzędach. Maks to 950 zł. Jest i 0 zł. Zamiast podwyżek. Są i premie [Budżetówka, prezenty]

  Zamiast podwyżek w 2023 r. średnio 600 zł urzędnicy samorządowi otrzymają przed świętami z ZFŚS.

  Rozwój zawodowy i urlop szkoleniowy ratownika medycznego

  Każdy ratownik medyczny ma nie tylko prawo, lecz przede wszystkim obowiązek ustawicznego rozwoju zawodowego przez aktualizację wiedzy i umiejętności zawodowych. Na rozwój zawodowy ratownikowi medycznemu przysługuje urlop szkoleniowy w wymiarze 6 dni roboczych rocznie – kiedy przysługuje ten urlop, kiedy nie przysługuje i czy należy się za niego wynagrodzenie? O tym w poniższym opracowaniu. 

  Brak podwyżki w samorządach w 2024 r. Poszkodowani nie zgadzają się na zamrożenie swoich pensji. I żądają wyjaśnień

  Przedstawiciele zarządu ZMP chcą wyjaśnień od rządu w sprawie zamrożenia wynagrodzeń w samorządach i spółkach komunalnych przewidzianego w ustawie okołobudżetowej na 2024 r.

  REKLAMA

  Kaucja to 50 groszy. Bo łatwo zapamiętać. Butelki ze szkła i plastiku oraz metalowe puszki [projekt rozporządzenia]

  Kaucja za butelki plastikowe do 3 litrów i szklane do 1,5 litra oraz za puszki do 1 litra wyniesie 50 gr. Tak zapisano w projekcie rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska. 

  PIP: Obowiązki i prawa pracownika w zakresie bhp [zestawienie]
  Podstawowym obowiązkiem pracownika określonym w art. 211 Kodeksu pracy jest przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

  REKLAMA