reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Kadry i płace > Podnoszenie kwalifikacji > Zmiana miejsca zatrudnienia w okresie trwania stażu

Zmiana miejsca zatrudnienia w okresie trwania stażu

Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w trakcie stażu zmienili miejsce zatrudnienia (chodzi o zmianę pracodawcy) pod warunkiem, że podjęli zatrudnienie nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania poprzedniego stosunku pracy, do okresu stażu u nowego pracodawcy zalicza się okres stażu odbytego w szkole, w której byli poprzednio zatrudnieni.

Zmiana zatrudnienia a kontynuacja stażu na awans zawodowy

Zgodnie z art. 9f ust.2 KN nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2 KN, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.


Do powyższego artykułu odwołuje się jeszcze art. 9f ust.3 KN, który mówi, że ocenę, o której mowa w art. 9f ust. 2 KN, uwzględnia się przy dokonywaniu oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres całego stażu. Art. 9c ust. 1 pkt 2 KN określa ile czasu trwa staż na stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego i nauczyciela dyplomowanego, czyli 2 lata i 9 miesięcy.

Polecamy serwis: Kadry i płace

Na podstawie powyższych uregulowań należy stwierdzić, że nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w trakcie stażu zmienili miejsce zatrudnienia (chodzi o zmianę pracodawcy) pod warunkiem, że podjęli zatrudnienie nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania poprzedniego stosunku pracy, do okresu stażu u nowego pracodawcy zalicza się okres stażu odbytego w szkole, w której byli poprzednio zatrudnieni.

Jednak należy zadbać o to, aby dyrektor (poprzedni pracodawca) wystawił pozytywną ocenę dorobku zawodowego za okres dotychczas odbytego stażu. Dlatego zgodnie z art. 9c ust. 3 KN należy złożyć dyrektorowi sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego za okres dotychczas odbytego stażu. Zgodnie z art. 9c ust. 6 KN dyrektor ustali w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania, ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za ten okres. W nowym miejscu pracy należy pamiętać, aby dokonać zamiany w zatwierdzonym wcześniej planie rozwoju zawodowego uwzględniając w nim działania, jakie planuje podejmować się w nowym miejscu pracy. Taką zmianę w planie rozwoju zawodowego, dokonuje się w oparciu o zgodę nowego dyrektora.

Podobnie jak u wcześniejszego pracodawcy w nowym miejscu pracy nauczyciel kontraktowy i mianowany musi zostać zatrudniony w wymiarze co najmniej ½ obowiązkowego wymiaru prowadzonych zajęć (art.3 pkt 3 KN). Zmiana polegająca na prowadzeniu u nowego pracodawcy innych zajęć nie może spowodować przerwania stażu pod warunkiem, że do prowadzenia tych zajęć nauczyciel będzie posiadał pełne kwalifikacje.

Nie zaszkodzi poinformować na piśmie nowego dyrektora, że będzie kontynuowało się staż w nowym miejscu pracy.

Polecamy w INFORRB

Czy z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie urlopu wypoczynkowego przysługuje zasiłek

Czy w świadectwie pracy powinny się znaleźć informacje o nieusprawiedliwionych nieobecnościach pracownika

Kiedy rodzic małoletniego dziecka może zostać zatrudniony w równoważnym czasie pracy

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Europejski Fundusz Leasingowy

Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama